Hans H. Luik müüb poole kirjastusfirmast rootslastele

08. mai 1998, 00:00

«Mõne aja eest saime Mariebergi juhatuse poolt heaks kiidetud pakkumise ning lepingu projektid, mida me esmaspäeval Marieberg Internationali presidendi Lars Gösta Julliniga Tallinnas arutama hakkame,» ütles Meediakorpi suuromanik Hans H. Luik.

Mariebergi pakkumine oli kõige tõsisem, mida ma kunagi kirjastuse alal saanud olen, lausus Luik. Tundub, et seekord ei räägita mitte areneva riigi aktsiate odavalt ülesostmisest, vaid korralikust rahalisest pakkumisest pluss korralikust oskusteabest, mille vastu ei saa Eestis kellelgi midagi olla, lausus ta.

Samas lisas Luik, et Meediakorp peaks jääma siiski Eesti firmaks, mistõttu enamusaktsiate müügile pole kordagi mõeldud.

Luige sõnul on pakkumisi tulnud ka teistelt välismaa kirjastajatelt, sh Eesti Päevalehega koostööd tegevalt Kopenhaageni suurimalt meediakontsernilt Berlingske. Mariebergi eeliseks on Luige sõnul tema lühikese aja jooksul saavutatud rahvusvaheline edu. «Nad on skandinaavialiku vaoshoituse ületanud ja suutnud sooritada väga edukaid ekspansioone alates Peterburist ja lõpetades Varssaviga,» ütles ta.

Eesti Päevalehe peadirektor Hando Sinisalu ütles, et umbes veerandi Eesti Päevalehe aktsiate üleminek Mariebergile lehe tegevust oluliselt ei mõjuta. Kindlasti on aga välismaisest suurest meediakontsernist tulev oskusteave igati teretulnud, lausus ta.

Sinisalu sõnul on Mariebergi tugevaks küljeks Balti riikides tegutsemise kogemus. Rootsi kontsern omab näiteks Riia juhtivat päevalehte Diena, kelle trükikojas trükib oma nädalalõpu lisalehte ka Eesti Päevaleht.

Marieberg Internationali informatsioonidirektor Erik Monson väitis, et Marieberg on seniajani huvitatud osaluse omandamisest Eesti meediaturul. Kui suurest osalusest Meediakorpis on küsimus, ta ei öelnud. «Me pole lihtsalt sellest rääkinud,» ütles ta.

Monsoni sõnul on Marieberg huvitatud Eestisse tulemisest kas mõne teise väljaandja koostööpartnerina, oma väljaande loomise või mõnes ettevõttes osaluse ostmise teel.

Monsoni sõnul peavad Mariebergi aktsionärid otsustama 25. mail, kas müüa oma aktsiad Bonnierile. Praegu kuulub Bonnierile 50 protsenti Mariebergi aktsiatest, neil on hääleõigus 80 protsendi Mariebergi aktsiate üle.

Meediakorpile kuuluvad nädalaleht Eesti Ekspress, 50% Eesti Päevalehest, 97% Õhtulehest, mitut ajakirja välja andev Ajakirjade Grupp, AS Plusspunkt ja 40% kahte moodsat trükimasinat omavast ASist Kroontrükk. Bonnier Grupp on Äripäeva Kirjastuse omanik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing