Tselluloositehast tahavad kaks Ida-Virumaa valda

15. mai 1998, 00:00

Nii Maidla kui ka Vaivara vald on huvitatud suure tselluloositehase rajamisest nende maale ja on selleks sobiva asukoha leidnud, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Maidla volikogu pakub tselluloositehase idee eestvedajale, ASile Mainor, välja Aidu karjääri ümber asuvat maa-ala. Vaivara volikogu leidis kaks võimaliku tehase asukohta, Eesti elektrijaama läheduses oleva Metsküla kõrgendiku ja maa-ala Auvere külas.

Tselluloositehase asukoht Sillamäe ümbruses, mille Mainor varem välja valis, pole Sillamäe volikogu toetust veel leidnud.

Maidla volikogu esimees Enno Vinni ütles, et vald on huvitatud töökohtade loomisest. Ta lisas, et tehase rajamine Maidla valla territooriumile parandab ka piirkonna demograafilist olukorda.

Vaivara vald lubas peale oma maade kasutamise tulevase tehase rajajatele ka materiaalset abi.

Tselluloositehast rajada kavatseva ettevõtja Ülo Pärnitsa firma Mainor valis tehase asukohtadena aprillis välja kolm maa-ala Ida-Virumaal. Paldiski varianti Pärnits enam ei kaalu.

Investorid otsustavad tehase asukoha suve jooksul, sõltuvalt oma riikide valitsuse seisukohast. Kavandatava projekti järgi oleks tselluloositehase aastane tootmisvõimsus 500 000 tonni tselluloosi, mis teeks tehase müügikäibeks kuni 5 miljardit krooni aastas. Tehases saaks tööd 350 inimest, lisaks veel 6000 metsalangetajat ja transporditöölist.

Peale Pärnitsa on tselluloositehase ehitamisest huvitatud ka Singapuri kontsern Tolaram Group, Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank ning maailmapanga juures töötav finantseerimisasutus IFC. Tselluloosiprojekt vajab väidetavalt kuni 7 miljardi kroonist investeeringut. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing