Reval Hotelligrupp ei huvitu Olümpia hotellist
Hotelligrupi juhid peavad kinnistu hinda liiga kõrgeks

04. juuni 1998, 00:00

Liivalaia tn 33/33a asuvate nn Olümpia kinnistute alghind 230 miljonit on absurdselt kõrge, ütles Reval Hotelligrupi juhataja Andres Liinat.

Ta lisas, et hoolimata võimalusest kasutada erastamisel erastamisväärtpabereid ei kavatse nad võib-olla enampakkumisel osaleda. Liinat ei soovinud kommenteerida, kui palju nad oleks nõus Olümpia kinnistute eest maksma.

Reval Hotelligrupil on riigiga sõlmitud rendileping, mille kohaselt võib ettevõte kasutada Olümpiat ja selle alust maad aastani 2010. Liinati arvates ei tähenda erastamisest loobumine, et kaheteist aasta pärast jääb Reval Hotelligrupp Olümpia hotellist ilma. Liinat ütles, et alati saab kinnistu omanikuga rendilepingut pikendada.

Erastamisagentuuri peadirektori Väino Sarneti sõnul korraldatakse Liivalaia tn 33/33a asuvate nn Olümpia kinnistute erastamiseks avalik kirjalik enampakkumine sügisel alghinnaga 230 miljonit krooni. Erastamisel saab poole ostusumma ulatuses kasutada erastamisväärtpabereid.

Sarnet ütles, et kirjalik oksjon väldib võimalust, et ostjad saavad enne oksjoni hinnas kokkuleppida. Alghind 230 miljonit krooni välistab aga liiga madala hinna pakkumist, rääkis Sarnet. Ta tõi vastupidiseks näiteks sümboolse hinnaga müüdud Viru hotelli.

Alghind on paika pandud lähtuvalt kolmest eksperthinnangust. Sarnet ei soovinud ekspertfirmasid nimetada.

Kinnisvarabüroo Arco Vara ja Pindi Kinnisvara juhtide sõnul on nende ettevõtted Olümpia kinnistuid hinnanud, kuid hindamistulemused on kokkuleppel erastamisagentuuriga konfidentsiaalsed.

Hansapanga väärtpaberimaakler Charlie Viikberg peab tõenäoliseks, et Reval Hotelligrupi aktsia langeb Liinati kommentaari tõttu «võib-olla mitte osaleda Olümpia erastamisel». Kuna Reval Hotelligrupp kavatseb lähiajal korraldada emissiooni, siis kindlasti kahjustab avaldus ka selle edukust, ütles Viikberg. Arvatavasti andis firma endale siiski aru, mida säärane avaldus endaga kaasa toob. Seetõttu arvan ma, et tegu on läbimõeldud skeemiga, kuidas riik võiks alandada Olümpia kinnistute hinda, lisas Viikberg.

Arvatavasti loodetakse riigi poolel näha edasise hotellioperaatorina Reval Hotelligruppi, selle peale ettevõte praegu mängibki, seletas Viikberg. Kui firma tõesti peaks loobuma erastamisest, oleks ta omadega läbi. Hoolimata Liinati avaldusest osaleb Reval Hotelligrupp Olümpia erastamisel ikkagi, arvas Viikberg.

Valitsus otsustas riigile kuuluvad Olümpia kinnistud müüa erastamisseaduse kohaselt aprilli alguses. Praegu rendib hotelli ja selle alust maad Reval Hotelligrupp aastani 2010 kehtiva rendilepingu alusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing