7. juuli 1998 kell 22:00

Suurbritannia nael on surve all

Pidev tolmukeerutamine käib viimastel päevadel Jaapani maksukoormuse alandamise ümber ning näib, et see ei lõpe enne peaminister Ryutaro Hashimoto 22. juulil algavat USA visiiti. Täpsemat infot võib saada ka pärast pühapäeval toimuvat parlamendi ülemkoja valimist, seni aga tuleb valitsusest ja liberaaldemokraatliku partei juhtkonnast pea iga tund üksteisele vasturääkivaid teateid. Seetõttu on ka jeeni kurss liikunud ilma kindla suunata -- kord allpool, kord ülalpool 140 USD/JPY taset.

Pühapäevastes lehtedes avaldatud Suurbritannia majandusülevaated, mis näitavad riigi majanduse langemist mõõnaperioodi, kukutasid Briti naela kursi kahe päeva jooksul nelja ja poole penni võrra. Esmaspäeva õhtul maksis nael 2,977 DEMi (23,816 krooni). Turgude pilgud on suunatud homsele Inglise Panga nõukogu koosolekule. Juba mitu nädalat on valuutaturud oodanud keskpanga niigi kõrge intressimäära veelkordset tõstmist. Kuid nüüd on situatsioon majandusraskuste tõttu keeruliseks muutunud ning veendumus, et intresse tõstetakse sel aastal vähemal üks kord, on hakanud hajuma. Suurbritannia repomäär (7,5 protsenti) on mandri-Euroopa peamistest konkurentidest (Saksamaa ja Prantsusmaa) tunduvalt kõrgem. Viimaste tõstmine lähiajal on aga vähetõenäoline.

Saksa mark oli eile Venemaa finantsolukorra halvenemise tõttu väga volatiilne nii dollari kui ka ?veitsi frangi suhtes. Marka toetas aga tööpuuduse ametlike andmete väljastamine, mis näitas juunis langust. Eile õhtul oli USD kurss 1,813 DEMi.

Hetkel kuum