ProMed loobus ravimimüügi jätkamisest

25. august 1998, 00:00

Nurm ütles, et Pro Med ei oota sellelt aastalt häid majandustulemusi. Tema sõnul on ravimimüügi lõpetamisega ettevõtte käive ja kasum kokku kuivanud.

Eelmisel aastal omas Pro Med 14 protsenti ravimite hulgimüügist Eestis, firma käive oli 225 miljonit krooni.

Magnum Medicali juhatuse esimehe Andres Raukase hinnangul on vähetõenäoline, et Pro Med hakkab välja arendama uut ravimite müügivõrku. Ta põhjendas, et ravimimüük on küll kasumit toov tegevus, kuid ainult siis, kui firma ise on tugev. Raukase sõnul on võimalus, et Pro Med hakkab Magnum Medicalile kunagi konkurentsi pakkuma, nullilähedane.

Pro Medi juhataja Hillar Pahk sõnas, et firma võib üldse lõpetada tegevuse, ka tarbekaupade hulgimüüjana.

Magnum Grupile kuulub pärast Pro Medi ravimimüügi ostmist 37 protsendi suurune turuosa ravimite hulgimüügis Eestis. Magnumi suurim konkurent on AS Tamro, kelle turuosa on väidetavalt 36 protsenti.

Pärast liitumisläbirääkimiste katkemist Pro Mediga müüs AS Magnum Grupp varem Hansapangalt ostetud Pro Medi aktsiad edasi. Kellele aktsiad müüdi, ei nõustunud Andres Raukas ütlema.

Magnum Medicali ja Pro Medi ühinemise ärajäämist on põhjendatud sellega, et Pro Med majanduslik seis oli oluliselt halvem kui see, mis kajastus ühinemisplaani aluseks olnud dokumentides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing