8. september 1998 kell 22:00

Spordiklubid pelgavad Pepsi Planetit

Tallinnas tegutseb juba viis-kuus suuremat spordiklubi ja kümneid väikesi spordiklubisid, mida suuremate klubide omanikud nimetavad jõusaalinurgakesteks. Inimesi käib aga spordisaalides üsna vähe.

Seetõttu kinnitavad kõik klubipidajad nagu ühest suust, et kasumit selles vallas ei teeni ja kliente peaks olema rohkem. Pepsi Planetisse suhtuvad nad mureliku viisakusega. Ehkki oli teada, et midagi nii suurt plaanitakse ehitada, loodavad kõik, et nende kliendid uude kohta üle ei lähe.

Üle 2000 m² suuruse Pepsi Planeti üks omanikest, aeroobikatreener Gea Simson räägib, et suur spordikompleks ehitati valmis pisut rohkem kui 5 miljoni krooniga ja viie kuuga.

Suurem osa ehitusele kulunud ajast läks lammutustöödele -- spordisaal rajati vanasse Keila tekstiilivabriku tsehhi.

Klubi juhataja Jana Kallas arvab, et neil vedas, sest rohkem sobilikke tühje tööstushooneid kesklinna piirkonnas ei leidu.

Konkurents suurte spordiklubide seas tiheneb detsembris, mil avab uksed vaba aja keskus Rocca al Mares. Maja maksumus on 60 miljonit krooni ning see kuulub Tolaram Grupile. Rajatav spordikompleks võtab enda alla umbes 1700 ruutmeetrit.

Tolarami esindaja Maris Sarmulin kinnitab, et pääse läheb aastas maksma 10 000--20 000 krooni. Tema sõnul meelitab uus eliitklubi ligi neid, kes pole tahtnud seni valdavalt massidele orienteeritud spordisaalides käia.

«Majja tuleb näiteks koosolekute ruum,» räägib ta. «Usun, et saame hakkama isegi vähemate klientidega, sest meie sihtgrupp on teine kui praegustel klubidel.»

Tulbi spordiklubi omanike esindaja Margus Valdes arvab Pepsi Planeti kohta, et nii suurel klubil pole mõtet. «Tegijaid on piisavalt palju,» põhjendab Valdes. «Suhteliselt nullilähedase profiidiga,» lisab ta.

Tulbi spordiklubi kuulub ehitusfirmale Morrison Ehitus, kes peab seda praegu ise põhjusel, et pole eelmise rentniku asemele veel uut leidnud.

Pepsi Planet asub Tulbi omast kõigest sadakonna meetri kaugusel. Gea Simson oligi see varasem rentnik, mistõttu paljud tema kliendid läksid uude klubisse üle.

Tulbi spordiklubi arvestab, et äratasumiseks peab sportimas käima 600 inimest kuus.

Gea Simsoni sõnul suudavad nemad päevas vastu võtta 500--600 klienti, kuid eesmärk pole seda arvu kiiresti taga ajada. Hinnanguliselt tasub selline suur spordiklubi ära, kui kliente on 2500, täpsustab Simson.

Forum Spordi omanik Rannus Riisalu suhtub uustulnukasse rahulikult. Tema jaoks pole peamine rahateenimine, vaid rahulolu mõnusast tegevusest.

Hetkel kuum