28. september 1998 kell 22:00

Võõras saab väikeses linnas valvesinika

Võõral pole paistes silmaaluse saamine väikese linna lõbustuskohas probleem. Nii kinnitavad need, kes käinud õhtuti oma meelt lahutamas Viljandis, Jõgeval või mujal, kus kohalikud üksteist teavad ja nii võõra kergesti ära tunnevad.

Probleem on hoopis see, kuidas sinist silma mitte saada ja baariskäigust täit rõõmu tunda. Selles suhtes teeb Viljandi baaris Jurassic toimunu murelikuks. Kui nelja turvamehega ei suudeta üht käeluud kaitsta, ei teki kliendil mingit kindlust oma julgeoleku suhtes.

Loomulikult tuleks enne meelelahutuskoha valikut küsida nõu. Näiteks Viljandis öeldakse teile kohe, et Jurassicus käib hulganisti noori ja eriti nädalavahetustel nähakse sinna politseipatrulli sõitmas. Posti baari kohta aga teatakse, et seal käivad teiste seas koos vargad, sulid, alkoholilembesed inimesed.

Teiseks võib baaris hoiduda turvamehe lähedusse. Viimase kaitsele lootes tuleb aga arvestada, et kohalikuna eelistab ta teie julgeolekule iseenda oma. «Ma tahan edaspidi ise ka baaris käia,» ütleb Jurassicu turvamees oma töö lähtekoha.

Üks lõbustuskohtade julgeoleku tagamise lahendusi võiks peituda turvateenuse ostmises sõltumatust firmast. Ka võiksid turvajad pärineda hoopis mujalt, näiteks naaberlinnast.

Niisugune teenus tuleb tellijale aga kallis, teisalt võib range kord peletada osa baari või tantsusaali klientuurist.

Nii jääbki võõras linnas meelt lahutada tahtva inimese valikuks kas jalutada lossipargis või minna baari isikliku turvamehega. Seda muidugi juhul, kui olete kindel, et ta kõvem lööja kui kohalikud (spordi)sangarid.

Mis puutub aga sellesse, et Viljandis peksa saanud olid ameti poolest turvamehed, siis peab arvestama, et turvamees on eelkõige teenindustöötaja, mitte eriüksuslane. Ja kui talle baaritooliga äiata, vajab temagi haiglaravi.

Hetkel kuum