20. oktoober 1998 kell 22:00

Viru Rand tunnistas likviidsusprobleeme

ASi Viru Rand juhatuse esimees Andres Eesmaa tunnistas eile, et Viru Rannal on viimase poole aasta jooksul olnud likviidsusprobleem ning et aasta lõpetab Viru Rand kahjumiga.

«Meil on likviidsusprobleemid alates märtsist, kui Vene turul alanesid kalatoodete hinnad,» ütles Eesmaa. Ta lisas, et vaatamata sellele pole ettevõte pankrotiohus, sest Viru Rannas on piisavalt vara.

Viru Rand oli plaaninud teisel poolaastal teenida 7,5 mln krooni kasumit. Eesmaa ütles, et ettevõte on praegu nullis ja lõpetab aasta kahjumiga. Prognoositava kahjumi suurust ei nõustunud ta avalikustama.

Üheksa kuu majandustulemuste avalikustamist ei pidanud ettevõte vajalikuks, kuna pole septembrist saadik börsil noteeritud. Viimased avalikustatud majandustulemused olid 5 kuu käive ja kasum vastavalt 183,7 ja 7,3 mln krooniga.

Viru Ranna 1700 töötajast töötab praegu 410 inimest, ülejäänud on korralisel või osaliselt tasustatud puhkusel. Eesmaa sõnul taastub tootmistegevus tõenäoliselt oktoobri lõpus.

«Kui saame selleks ajaks Venemaalt kätte sinna jäänud 20 mln krooni, siis saame tootmise taastada,» ütles Eesmaa. Ta ei nõustunud avalikustama, kui palju 20 mln kroonist on Viru Rand praeguseks Venemaalt kätte saanud.ÄP

Hetkel kuum