21. oktoober 1998 kell 22:00

Reval Hotelligrupp soovib Olümpiat osta

Reval Hotelligrupi ASi juhataja Andres Liinat ei osanud öelda, kas ja kui palju oli Reval Hotelligrupil konkureerivaid pakkumusi, kuid väitis, et pärast konkursi väljakuulutamist käis hulk huvilisi hotelliga tutvumas. «Ka erastamisagentuuri väitel osteti välja mitu objektiga seotud tutvumismaterjali,» lausus ta.

Reval Hotelligrupi tütarfirmal ASil Hotell Olümpia on erastatavatel kinnistutel asuvatele hoonetele rendileping aastani 2010. «Kui Reval Hotelligrupp erastamiskonkursi võidab, vähendab ta sellega oluliselt oma tulevikuriske,» märkis Liinat. Ta kinnitas, et erastamiskonkursi tulemused ei avalda mõju senisele rendilepingule ja grupi majandustegevusele, kuna rendileandja kohustused lähevad muutmatul kujul riigilt üle konkursi võitjale.

Kirjaliku enampakkumise võitjale läheb üle ka 53,7 mln krooni suurune võlg Olümpia rentnikule tehtud remondi- ja ümberehitustööde eest.

Konkursi tingimuste järgi peab enampakkumise võitja sõlmima erastamisagentuuriga hüpoteegi seadmise lepingu 60 miljoni krooni ulatuses, juhuks kui ostja talle pandud kohustusi ei täida.

Andres Liinat sõnas, et see nõue käib teoreetiliselt ka Reval Hotelligrupi kohta, kui tema peaks konkursi võitjaks osutuma. «Loogika ütleb, et me oleme ASiga Olümpia Hotell selle kokkuleppe sõlminud, mistõttu seda ühishüpoteegi nõuet meie puhul ei ole,» lausus ta.

Liinat ei avalikustanud tehtud pakkumuse suurust. Äripäeva andmetel on Olümpia hotelli taastamisväärtus üle 800 miljoni krooni.

Enampakkumise alghind Liivalaia 33 kinnistule koos sellel asuva Olümpia hotelli peahoone ja Liivalaia 33a asuva hotelli abihoone erastamiseks oli 230 miljonit krooni.

Erastamisagentuuril on lepingu sõlmimiseks aega 30 päeva.

Hetkel kuum