Väinu Rozental • 29. november 1998 kell 22:00

Tartu automüüjad ühinevad

«Korea ja Ameerika autosid hakkab müüma AS Ainar Auto,» kinnitas Kemeks Auto tegevdirektor Andres Pettai. Ühinenud firmade tegevjuhiks jääb Ainar Auto juhatuse esimees Ain Pedak.

Pettai sõnul on nii Hyundai maaletooja ASi Hyundai Balti kui Chrysleri maaletooja ASi Balti Ameerika Auto juhtkonda ühinemisest informeeritud. «Loodame, et Ainar Auto saab takistuseta Hyundai diilerlepingu,» lisas Pettai.

Ain Pedaku sõnutsi saab ühinenud firma tõhustada müügistrateegiat ning eelkõige suurendada teeninduse mahtu. «Meil on piisavalt ruumi laienemiseks,» lisas ta.

Kemeks Auto kolis poolteist nädalat tagasi Ainar Auto Sepa tänaval asuvatesse ruumidesse. Müügisalongis on kõrvuti Ameerika ja Korea autod. «Ühinemise oluline tingimus on, et erinevad mudelid üksteist ei segaks,» rääkis Pettai. «Kõrvuti Hyundaid ja Kiat müüa oleks tunduvalt keerulisem.»

Pettai sõnul plaanisid nad osta osa alumisest korrusest hiljuti Emajõe kaldal valminud kümnekorruselises büroohoone-elamus. «Automüük on vähenenud ja praeguses olukorras poleks me pangast ruumide ostmiseks laenu saanud,» põhjendas Pettai ostuplaanist loobumist.

Kui mullu müüs Kemeks Auto 65 Hyundaid, siis tänavuseks müügimahuks prognoositakse kuni 45 autot. Pettai andmeil oli Kemeks Auto mullune käive 12 mln krooni ja kasum 30 000 krooni.

Ainar Auto alustas automüügiga juulis. «Oleme müünud kaks Chryslerit ja kaks Jeepi,» rääkis Ain Pedak. Tema andmeil küünib nende kuukäive paarisaja tuhande kroonini. Ainar Auto omanikud on Ain Pedak, Balti Ameerika Auto juhatuse esimees Maksim Strasch ja ASi Sepa Keskus juhatuse esimees Rein Pant. Kemeks Auto üks omanik on Andres Pettai. Teist omanikku Pettai ei avaldanud.

Hetkel kuum