Õhk veab turvaliselt raha ja väärtpabereid

22. detsember 1998, 00:00

Uus pneumaatiline torupostisüsteem AIRCO Vision on mõeldud keskmistele ja suurematele poodidele, firmadele ning haiglatele.

Süsteem koosneb plastiktorudest, mis on ühendatud töökohtade ja suunamismoodulite vahele, turbiinist ning kontrollseadmest.

Saadetis pannakse erilisse kapslisse, mis omakorda asetatakse torusse. Seejärel rakendub tööle turbiin, mis tekitab vajaduse kohaselt kas ala- või ülerõhu ja paneb kapsli liikuma.

Saadetise liikumise kiirus on 2--20 m/s. Kiirus sõltub saadetisest -- kui see on õrnem, siis kasutatakse väiksemat kiirust. Torude läbimõõt võib olla 55--200 mm ning töökohtade vahemaa kuni paar kilomeetrit.

Uudse lahendusena kontrollitakse töökohtadele ligipääsu protsessorkaardi abil, mis teeb võimalikuks omistada töötajatele erinevad õigused.

Süsteemi halduskulusid aitab kokku hoida uudne modemühendus, mis võimaldab lihtsamaid ümberprogrammeerimisi teha ning süsteemi jälgida suvalises kohas hooldusmeeskonda välja kutsumata.

Kõiki liikumisi on võimalik jälgima panna arvuti, mis salvestab saatmise ja vastuvõtmise ajad. Kui üks kapsel ei jõua ettenähtud sihtkohta, lülitub süsteem automaatselt välja. See tagab turvalisuse raha ning väärtesemete transportimisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing