Hans H. Luigel edukas reklaamifirma Ukrainas

Age Comile kuuluva Saatchi & Saatchi kaubamärki kasutava Ukraina ettevõtte juht Rein Iida ütles, et ta on saavutanud edu tänu rahvusvahelistele standarditele vastava reklaami täispaketi pakkumisele. Iida sõnul on Eestil Ukrainas hea maine, kuid rahvusvahelistele standarditele tuginedes on läbilöögivõimalused paremad.

Iida ütles, et ta pole kokku puutunud vajadusega maksta ametiisikutele kopsakaid altkäemakse. «See, mida Eestis tõlgendatakse altkäemaksuna, on Ukrainas äriprotokolli loomulik osa,» selgitas ta.

Iida sõnul saab ettevõtte omanikfirma Age Com vaatamata Ukrainas kehtivatele rangetele valuutatehingute piirangutele oma kasumi hõlpsasti kätte, sest partneritega sõlmitud lepingute finantspool toimib väljaspool Ukrainat. Kuna valuutatehinguteks peab Ukrainas olema keskpanga luba, siis enamik välislepinguid näeb ette arveldused välismaal, mida Ukraina võimud kontrollida ei saa, selgitas Iida.

Saatchi & Saatchi suuremad kliendid Ukrainas on lääne kontsernid Johnson & Johnson, Reebok ning Ukraina õlletootja Rogan.

Saatchi & Saatchi Ukraina kontoris töötab 22 inimest. Suuruselt jääb Ukraina firma alla vaid Age Comi Eesti ettevõttele, kus töötab 30 inimest.

Eesti Kiievi saatkonna majandusnõunik Margus Solnson ütles, et Saatchi & Saatchi on Ukrainas tuntud rahvusvaheline kaubamärk ning ettevõtte valmistatud reklaamplakatid on Kiievis mitmel pool väljas. «Saatchi & Saatchi lööb läbi tänu oma rahvusvahelisele mainele,» lisas Solnson.

Saatchi & Saatchi omanikfirma Age Com suurim osanik on Hans H. Luik. Peale tema on ettevõtte suuremad aktsionärid Age Comi asutaja Rain Eisler ja endine Hoiupanga juhatuse liige Aimar Jugaste. Viiendik Age Comi aktsiatest kuulub Eesti, Läti ja Leedu väikeaktsionäridele.

Age Comi juhatuse esimees on Kalev Raidjõe, kes töötas varem Maapanga juhatuse esimehena ja oli Hüvitusfondi juhatuse liige. Ida-Euroopa reklaamiturul tegutsemiseks loodud ettevõtte esindused töötavad veel Lätis, Leedus ja Valgevenes.

Hetkel kuum