Indrek Kald • 26. mai 1999 kell 22:00

Canoni laserprinteri veenev värviprint

kiirus: värviline 4 lk/min ja must-valge 16 lk/min

resolutsioon: 600x600 dpi

paber: lüümik, fotopaber, kleebis, ümbrik jt

mälu: 32 MB (laiendatav kuni 192 MB)

paberikassett: 250 lehte

käsitsisööt: 100 lehte

hind: 69 600 krooni

Canoni uue kallima hinnaklassi laserprinteri töö tulemusena valmiv värvikoopia teeb silmad ette ka ajakirjapildile.

Canoni uus värvilaserprinter CLBP 460PS prindib must-valged lehed kiirusega 16 lehte minutis. Spetsiaalne mustadetektor aitab kiirendada printimist, kui must-valged ja värvilised leheküljed on läbisegi.

Uue Canoni loodud värvid on tänu 600x600dpi lahutusvõimele laitmatud. Tulemuse kvaliteet on isegi parem kui ajakirjapildil. Pildid tulevad tänu vahale matid, mitte läikivad.

Uuelaadsed sfäärilised toonerigraanulid, mis sisaldavad mikroskoopilisi vahaosakesi, jaotavad värve ühtlaselt hetkel, mil tooner paberile kinnitatakse. Tulemuseks on ühtlased ja erksad värvid, mis tagavad selge ja silikoonõlist vaba prindi ka lüümikutele.

Suur kasutajasõbralike ikoonidega vedelkristallekraan ja hõlpsasti lisatavad kulumaterjalid muudavad masina kasutamise lihtsaks ning hooldusvajaduse minimaalseks.

Print erinevatele materjalidele

Lühikese paberi liikumisteekonna tõttu on paberisööt probleemidevaba, samuti on võimalik laias valikus materjalide -- näiteks lüümikute, läikfotopaberi, kleebiste, erinevate ümbrike ja paksu paberi -- söötmine.

Canoni printeri standardvarustusse kuuluv Ethernet-liides toetab arvutiprogramme igas võrgukeskkonnas, võimaldades sujuvat ühendust. Canoni NetSpot-tarkvara võimaldab süsteemiadministraatoril printerit võrgus üles seada, jälgida ja juhtida võrgu vahendusel. 133MHz mikroprotsessor tagab ka keerulise graafika sujuva töötluse. Canon hakkab uusi lehekülgi töötlema, kui eelmisi alles prinditakse. Lisavarustusse kuuluv kõvaketas sobib suure töökoormusega võrkudele. Peale selle on valida rea uute võimaluste vahel -- sealhulgas elektrooniline järjestamine, mitme lehe printimisel vigade vältimiseks kontrolli-ja-prindi-funktsioon ning tööpäevik, mis peab arvet printeritoimingute kohta. Canoni laservärviprinterid ei ole printeritoimingute arvepidamist varem teinud.

Äriotstarbeks mõeldud Canonit saab lisavarustuse abil seada printima kahepoolselt.

Hetkel kuum