Kaja Koovit • 1 juuli 1999

Belglased otsivad Eestist panka

«Oleme tulevikus huvitatud panga omandamisest Eestis, kuid me ei ole veel siinset turgu põhjalikult uurinud ega kedagi konkreetselt välja valinud,» kinnitas Belgia panga pressiesindaja kolmapäeval.

KBC Banki huvi Eestis panga omandamise vastu on seotud Eesti ühinemisega Euroopa Liiduga. Samal põhjusel soovib Belgia pank omandada panga ka Sloveenias.

KBC Banki president Remi Vermeiren märkis pressiesindaja vahendusel, et ei tea midagi Optiva Pangast ega ole selles kontrollosaluse ostmisest huvitatud.

58% Optiva Panga aktsiate omanik Eesti Pank soovib oma osalusest loobuda ning panga president Vahur Kraft on varem öelnud, et keskpank ei ole nii vaese fantaasiaga, et müüa osalus vaid Skandinaaviast pärit investorile.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann kinnitas samuti, et mingit ametlikku huvi Eestis panga ostmise vastu ei ole KBC Bank näidanud. Kas panga esindajad Eestis käinud on, ei osanud Kuusmann öelda. «Võib-olla on keegi kuskil pangas käinud, iga päev käib kusagil keegi, « lausus Kuusmann.

KBC Bank loodi eelmisel aastal, kui ühinesid CERA Bank, Kriedietbank ja Bank van Roeselare.

KBC Kindlustuse moodustasid ABB kindlustus, Omniver Leven ja Fidelitas.

KBC Grupi varade kogumaht eelmise aasta lõpu seisuga oli 5,95 miljardit Belgia franki ehk 2,3 triljonit Eesti krooni.

Jaanipäeval omandas KBC Bank 65,7% T?ehhi riigile kuuluvast Obchdoni Pangast 16,6 mld Eesti krooni eest. Samuti riigiosalusega Ungari Kereskedelmi és Hitelbankist hakkab pärast EBRD-lt lisaaktsiate ostmist KBC Bankile kuuluma 32%.

Hetkel kuum