23. august 1999 kell 22:00

Kallas esitab valitsusele kindlustustegevuse seaduse

«Kindlustustegevuse seaduseelnõu on vajalik, kuna täpsustust ja konkretiseerimist vajavad peaaegu kõik kindlustuspõhimõtted,» ütles valitsuse pressiesindaja.

Seni on kehtivates kindlustusseaduses ja liikluskindlustusseaduses ebapiisavalt reguleeritud või reguleerimata küsimuste lahendamine toimunud peamiselt kindlustusjärelevalve meetoditega. Võrreldes kehtiva kindlustusseadusega on eelnõus vabatahtlikule ja sundkindlustusele lisandunud kohustusliku kindlustuse mõiste, mille all peetakse silmas näiteks ravikindlustus- ja pensionikindlustusseadust.

Uues seaduses on määratletud ka tingimused välisriigi kindlustusandja Eesti filiaali asutamiseks ning Eesti kindlustusfirmade tütarettevõtete või filiaalide asutamiseks välisriigis. Seaduseelnõu sisaldab ka täpsustavaid üksikasju kindlustusandja lõpetamist ja pankrotti käsitlevas osas, ühe täpsustusena on tagatud kindlustusinspektsiooni esindatus pankrotitoimkonnas.

Tulenevalt kindlustusseltsi Lloyd's eripärasusest, reguleerib eelnõu firma tegevuse Eestis eraldi sättes, taolist regulatsiooni põhjendab rahandusministeerium eelkõige tarbijate huvidega. Kindlustustegevuse seaduse jõustumistähtaja on ministeerium planeerinud 1. jaanuariks 2000.

Autor: BNS

Hetkel kuum