Kristi Malmberg • 31. august 1999 kell 22:00

Hüvitusfondi tehingute asjus on alanud eeluurimine

Keskkriminaalpolitsei uurija Rocco Ots ütles, et kriminaalasja eeluurimise esialgne tähtaeg on kaks kuud, kuid tõenäoliselt venib eeluurimine pikemaks. «

Selle asja kohta on mu laual kuus köidet materjale, mida pole jõudnud veel läbigi lugeda,» lausus Ots. «Midagi rohkemat on praegu veel vara öelda,» lisas ta.

Kriminaalasi algatati § 161 tunnustel, see käsitleb ametiseisundi kuritarvitamist. Selle paragrahvi alusel võib karistada rahatrahvi või vabadusekaotusega kuni kolm aastat.

Hüvitusfond esitas kriminaalpolitseile materjalid tehingute kohta tänavu juulis.

Hüvitusfondile 63 miljonit krooni kahju toonud tehingud sõlmisid fondi tippjuhid Ühispangaga 1997. aasta novembris. Tehingutesse on seotud Hüvitusfondi endine juhatuse esimees Arle Mölder ja endine finantsjuht Andres Männart, Ühispanga president Ain Hanschmidt ja panga kapitaliturgude direktor Margus Kangro.

Tuletistehingu kohaselt kohustus Ühispank ostma 5. mail 1998 Hüvitusfondilt viie kommertspanga ja Norma aktsiaid kokku 143,6 miljoni krooni eest. Pank fondilt aktsiaid välja ei ostnud, sest katkestas juba järgmisel päeval ühepoolselt tehingu.

Ühispank on korduvalt kinnitanud, et nende panga juhid on käitunud seaduspäraselt ja neil pole mingeid pretensioone tuletistehingute suhtes.

Hetkel kuum