ÄP fototoimetus • 16. september 1999 kell 22:00

Ruokatalo enamusosalus sama

«HK Ruokatalo pole pärast enamusosaluse omandamist Rakvere LK aktsiaid juurde ostnud,» ütles Rakvere LK nõukogu esimees Simo Palokangas eile. «Börsilt võib aktsiaid osta igaüks,» sõnas Palokangas, lisades, et tal pole aimu, kes võis aktsiate kokkuostuga hinda börsil mõjutada.

Palokangase sõnul on spekulatsioone turule külvanud Rakvere Lihakombinaadi konkurendid, ta nimetas Adavere lihatööstust.

Turg spekuleeris oletusele, et HK Ruokatalo ostab turult osaluse suurendamiseks Rakvere LK aktsiad kokku, jättes aktsiate ostuks tegemata pakkumise väikeaktsionäride.

Palokangase sõnul ei saa välistada, et HK Ruokatalo tulevikus oma osalust Rakvere lihakombinaadis suurendab. «Praegu ei ole selle kohta otsust tehtud,» sõnas ta.

«Kui me eelmisel aastal enamusosaluse ostsime, siis oli börsiga juttu, et me jääme börsile vähemalt kaheks aastaks,» rääkis Palokangas. «Mingit dokumenti meil selle kohta pole, see oli kokkulepe.»

Septembri esimesel kahel nädalal kaubeldi Rakvere lihakombinaadi aktsiaga turul elavalt ning tehingute kogukäive ületas 1,5 miljonit krooni. Aktsia hind on tehingutes tõusnud 10 protsenti, 3,45 kroonini. Esmaspäevane aktsia sulgemishind oli 3,75 krooni.

Väärtpaberiinspektsiooni peadirektori asetäitja Alvar Jaamu kinnitas, et inspektsioon on võtnud aktsia oma tugevdatud tähelepanu alla, kuid uurimise alustamiseks peab toimuma suurem osaluse muutus.

Autor: ÄP

Hetkel kuum