Viktoria Korpan • 29. september 1999 kell 22:00

AMP valib tehasele ostjat

Maailma juhtivaid elektrooniliste seadmete tootjaid AMP Inc sulgeb täna Saue kaabliühenduse tehase, millega kaotab töökoha 250 inimest.

Eestis tootmise lõpetanud AMP Eesti juhataja John Ross ütles eile, et Haabneeme pressvormitehase võimalik ostja, kellega peetakse läbirääkimisi juba üle kuu, teatab oma otsusest sel reedel.

«Võimalik ostja on üks välismaine firma,» lausus Ross, kes ei soovinud enne potentsiaalse ostja otsust asja täpsemalt kommenteerida.

Eesti pressvormide tootja ASi Pioneer juhatuse esimees Aleksandr Kuzin sõnas, et nende ettevõte oleks AMP Haabneeme tehase ostmisest huvitatud.

Kuzini väitel ei soovinud AMP Eesti juhataja John Ross läbirääkimisi alustada enne, kui üks tehase ostmiseks varem soovi avaldanud ostja langetab oma otsuse. «John Ross rääkis, et ta on 90 protsenti kindel, et see soovija ostab tehase ära,» ütles Kuzin. Tema hinnangul võiks Haabneeme tehas maksta umbes 20 miljonit krooni.

USA firma AMP otsustas juuli alguses tootmisvõimsuste ümbersuunamise tõttu sulgeda kasumis olevad tehased Sauel ja Haabneemes. Haabneeme tehases töötas 80 inimest, Sauel kaotab tehase sulgemise järel töö 253 inimest.

«Kõik töölised said kompensatsiooni,» sõnas John Ross, kelle sõnul jääb Saue tehasesse oktoobri lõpuni tööle kümme inimest, kes tehase kinnipanemise lõpuni viivad.

AMP Inc on investeerinud kahe aasta jooksul Eestisse 50 miljonit krooni.

Saue kaabliühenduse tehase sulgemine ja Haabneeme pressvormide tehase müük oli tingitud AMP Inc'i plaanist ühendada Põhja-Euroopa tootmisüksused.

Mullu said AMP Eesti tehased ISO sertifikaadi. AMP Inc kuulub Tyco International Ltd kontserni.

AMP kontserni eelmise aasta käive oli 82,5 miljardit krooni.

Hetkel kuum