Kadi Heinsalu • 2. november 1999 kell 22:00

Tollis jätkub segadus

Eile hommikul tekkis uuest arvutiprogrammist sõltumatult arvutirike, hiljem olid tolliametnikud koormatud esmaspäeval sisestamata jäänud deklaratsioonide sisestamisega.

Tolliameti peadirektori asetäitja Rein Velling ütles, et tollideklaratsioone on võimalik ka käsitsi koostada. Ühe anonüümseks jääda soovinud ettevõtja sõnul tollipunktis seda tõsiselt ei võetud.

Tallinna tolliinspektuuri juhataja Toomas Udu lausus eile, et tollitöötajatele on antud korraldus töölt enne mitte lahkuda, kui kõik kliendid on teenindatud. Tema sõnul polnud eile hommikuse arvutirikke puhul tegemist ASYCUDAga, vaid mingil põhjusel kadus pooleks tunniks arvutite internetiühendus.

Keila ja Rapla tollipunktis esile kerkinud probleeme põhjendas Udu sellega, et töötajate jaoks on uus arvutiprogramm veel tundmatu ja deklaratsioonide sisestamine võtab lihtsalt kauem aega. «Keilas peaks kolmest arvutist kaks töötama,» kinnitas Udu eile pärastlõunal.

Üks Rapla tollipunkti töötaja ütles eile, et nendele installeeriti ASYCUDA arvutiprogramm alles esmaspäeval, kuigi nad pidid juba sellel päeval uue programmi järgi töötama.

Euroopa Liidu abiraha, 31 miljoni krooni eest soetatud ASYCUDA arvutiprogrammi rakendamist on Eestis ette valmistatud juba kaks aastat.

Samal teemal Äripäevas ilmunud:

Kaubavahetus seiskus02.11.99

Kaubad võivad tekitada ummikuid22.10.99

Asycuda aitab tollil riskikaupu leida14.09.99

Hetkel kuum