24. november 1999 kell 22:00

Uudisteagentuuri ETA ostab suhtekorraldaja

ETA aktsiate eest pakutud hinda ei soostunud Ots avaldama, kuid ta nentis, et see oli mitu korda kõrgem nende alghinnast.

Ots jättis pakutud hinna enda teada, kuna esialgu vaid temale kuuluva Rose Marketingi omanikeringi on kavas laiendada, kaasates nii strateegilisi kui finantsinvestoreid. Läbirääkimisi on Otsa kinnitusel peetud mitme potentsiaalse strateegilise partneriga, et ehitada ETA baasil üles konkurentsivõimeline uudisteagentuur.

«Muude plaanide puhul olnuks meil mõttetu nii kõrget hinnapakkumist teha,» selgitas Ots, välistades võimaluse, et uued omanikud ETA tegevuse uudisteagentuurina lõpetavad.

Strateegilise partnerina pole Otsa kinnitusel välistatud ka Läti turul tegutseva LETA kaasamine, kes on ETA vastu huvi ilmutanud. «Oleme nendega läbirääkimisi pidanud, nende huvi on päris tõsine,» nentis ta.

Läbirääkimisi on Otsa teatel peetud ka rahvusvaheliste uudisteagentuuridega. Ta kinnitas, et ükski potentsiaalne strateegiline partner ei kuulu Baltimaade juhtiva agentuuri Baltic News Service (BNS) omanikeringi.

BNSi omanikeringi kuuluvad agentuuridest Rootsi Direkt ja Ühendriikide Bridge Telerate.

Ettevõtte omanikering ei laiene Otsa kinnitusel mõlema ETA vastu 2,4 mln kroonise hagi esitanud firma näol. Samuti pole kavas partneriks võtta endist ajakirjandusmaja kaasomanikku Esma Autot, mille suuromanik on Jaanus Reisner, märkis Ots.

Kahjunõuete esitajatega algavad läbirääkimised kohtuvälise lahenduse otsimiseks, millest ei pääse Otsa sõnul «üle ega ümber». Ots kinnitas samuti, et ei kavatse ETA töötajaid koondada ja juhtkonda välja vahetada.

Erastamisagentuur valis Rose Marketingi kolme laekunud pakkumise hulgast ETA ostjaks eile, võttes aluseks kõrgeima hinna. Rose Marketingi kõrval osalesid enampakkumisel Läti agentuur LETA ja üks ETA vastu esitatud nõudega seotud firma.

ETA omandiõigus läheb Rose Marketingile üle pärast ostu-müügi lepingu sõlmimist ja selle jõustumist.

Rose Marketing kuulub 100% Peeter Eerik Otsale, firma tegevjuht on tema vend Jaano Martin Ots. Vennad tegutsesid varem koos suhtekorraldusfirmas Ots Bros.

Autor: BNS

Hetkel kuum