ÄP fototoimetus • 29 november 1999

Ühistransport liigub ka aastavahetusel

Ühistranspordiga suuremate sihtpunktide vahel aastavahetusel probleeme ei teki. Bussid, rongid ja laevad sõidavad ka aasta viimasel päeval hilisõhtuni ja alustavad uuel aastal tööd juba varahommikul. Keerukaks võib osutuda ainult lennuliikluse kasutamine, kuna otselennud Kopenhaageni ja Stockholmi vahel Tallinnast puuduvad. Kuid Helsingi kaudu on olemas ühendus ka nende linnadega.

On ikka võimalik maksta maksekaartidega ka uusaastaööl. Kaardid töötavad ööpäev läbi ja pole mingit vahet, et on uusaastaöö. Nii nagu töötavad pangakaardid, töötavad ka meie kaardid.

Meie kaardisüsteem on rajatud koostöös pankade kaardikeskusega. Ühendus pankade kaardikeskusega on meil raadioeetri kaudu. Kui isegi telefonid rivist välja langevad, siis meil on ühendus ikka olemas.

Probleem võib tekkida hoopis selles, et taksosid jääb puudu. Kuigi uusaastaööl on enamik meie taksosid (ca 150) väljas, võib kindel olla, et neid ei jätku ikkagi.

www.tsm.ee

Eesti transpordi ja side internetileheküljel on aastavahetuse lähenedes loodud eraldi link aasta 2000 probleemi valgustamiseks. Link annab ülevaate meresidekeskuse, veeteede ameti ja sideameti, Eesti Telefoni, Eesti Mobiiltelefoni, lennuliiklusteenistuse, Tallinna lennujaama ja autoregistrikeskuse süsteemide valmisolekust aasta 2000 probleemi lahendamiseks.

Enamik süsteeme on praeguseks juba uuendatud; süsteemides, kus kuupäev pole oluline, on keeratud kella 28 aastat tagasi (näiteks Eesti Mobiiltelefoni NMT-keskjaamas). Kes ennast veel turvaliselt ei tunne, lugegu internetist ise ja veendugu, et lennu- ja laevaõnnetusi aastavahetusel Eestis karta ei ole.

Aastavahetuse sõidugraafikud:

Lennuk

Laev

Buss

Rong

Autor: ÄP

Hetkel kuum