15. detsember 1999 kell 22:00

Tallinn leppis SKPga kokku

Lepingu projekt on läbinud uue juriidilise ekspertiisi ja linnavalitsus otsustas sellele nädala pärast alla kirjutada, ütles linnapea Jüri Mõis teisipäeval.

Varem kriitikat pälvinud 15protsendise rentaabluse nõue on Mõisa hinnangul normaalne, sest väiksema kasumitaotlusega pole võimalik sedalaadi suurprojekti realiseerida. Mõisa hinnangul viiks näiteks 7protsendine rentaablus käibest juba ettevõtte põhja, seepärast on 15 protsendini küündiv rentaablus kogukäibest normaalne. «See on hea kaup,» tõdes Mõis.

Abilinnapea Priit Vilba kinnitas, et sõlmitavas lepingus lubab SKP Recycling töötada 7--10protsendise kasumiga käibest, kuigi lepingus on lubatud selle ulatumine 15 protsendini.

Kuude kaupa edasi lükkunud Tallinna uue prügila aktsionäride lepingu allakirjutamine sattus löögi alla septembri keskel, kui Tallinna Prügila nõukogu ei andnud lepingu viimasele tekstile oma allkirja. Peamine vaieldavus puudutas rentaabluse nõuet: kui konkursitingimused nägid ette kuni 15protsendise rentaabluse võimalust, siis linnavalitsuse poolt nõukogule viseerimiseks esitatud lepinguprojektis on kirjas «umbkaudu, kuid mitte enam kui 15 protsenti».

SKP Recycling AG & Co juhid on kinnitanud, et ei tagane kasumitaotluse nõudest, kuna sellise riskantse ja suure investeeringu puhul, nagu SKP Tallinna Prügilasse teeb, peab olema garantii, et see firmale millalgi kasudega tagasi tuleb.

Sõlmitavas lepingus Tallinna linnaga lubab SKP investeeringuks kokku 900 mln krooni. Uue prügikäitlusettevõtte aastakäive on hinnanguliselt 80 mln krooni.

SKP peatas läbirääkimised Tallinna linnaga oktoobri alguses kuni poliitilise selguse saabumiseni. Algselt pidi leping sõlmitama juba juunis.

Rahvusvahelise eelläbirääkimistega konkursile uue prügila rajamiseks Jõelähtmele laekus 1998. a lõpus pakkumisi 16 jäätmekäitlusfirmalt.

Jäätmekäitlusfirma SKP Recycling AG & Co ostab 65% Jõelähtmele rajatava uue prügila operaatorfirma aktsiatest 26 mln krooni eest.

Autor: BNS

Hetkel kuum