Ülo Toomsalu • 9. oktoober 2000 kell 6:19

Paides kerkis majade vahele müür

Paide korteriühistu Ristiku Majad otsustas lõpetada oma maaomandi reostamise ning elanike kodurahu huvides kerkis septembris ühistu kahe maja vahele müür, kirjutab Järva Teataja.

Ühistu tegevdirektor Virve Kaasik sai pärast telliskivimüüri rajamist kaaskodanike käes sõimata ning müürile tekkis kiri: 'Lõhkuge see sein maha! Inimesed saavad vabalt poodi minna.'

Kaasiku sõnul on ta elanike käitumisest nördinud. 'Nad peaksid aru saama, mis tähendab olla omanik,' lausus tegevdirektor. 'See aeg on möödas, kus aadressiks oli Nõukogude Liit, ka suurmajade elanikud võiksid näha elamus oma kodu.'

Otsuse tõkestada otsetee telliskivimüüriga langetas ühistu üldkoosolek. Põhjuseks asjaolu, et joodikud leidsid liiga kergesti tee siseõue, koerad käisid laste liivakastis oma vajadusi rahuldamas ja noorukid lõhkusid majaelanike tehtut.

Kaasiku sõnul kavatseb ühistu erastatud maa aiaga piirata. 'Aga me pole veel leidnud materjali, mis suudab vandaalide jõule vastu panna,' mainis ta.

Kaasik lisas, et kui inimesed käituvad korralikult, ei keela ühistu neil oma maa-alal olla.

Järva maakatastri juhataja Virve Mägi tunnistas, et arvatavasti hakkab selliseid probleeme tekkima edaspidigi.

'Inimestel on raske harjuda mõttega, et omanik võib oma maaga teha, mis tahab,' ütles Mägi. Ta lisas, et kui linna planeeringuosakond lubas müüri ehitada, võib seda ka teha.

Hetkel kuum