Ülo Toomsalu • 19. oktoober 2000 kell 6:25

PM: Tallinna abilinnapeade soov muutuda ametnikuks pole siiras

Võttis küll aega kõva aasta, kuid asja sai. Tallinna abilinnapea Ivar Virkus (Mõõdukad) on nimelt jõudnud arusaamisele, et tema amet on mõttetu, vastutus töö eest ebamäärane ning lisaks sellele on ta võimu teostamiseks käest-jalust seotud, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Mida ette võtta? Pealinna abilinnapead Ivar Virkus, Priit Vilba ja Ants Leemets on välja mõelnud ka vastuse. Nende alluvuses töötavad ametid tuleb liita üheks ja tugevaks, senistest ametitest saaksid osakonnad, abilinnapeadest aga ametite juhid.

Postimees ei toeta Tallinna linnavalitsuse sellist reformi ning peab seda demokraatiale laiemas kontekstis ohtlikuks.

Kui praegu on abilinnapead poliitiliselt vastutavad nii oma tegevuse kui ka tegevusetuse eest ning nende püsimine ametis sõltub koalitsiooni tugevusest nagu demokraatiale kohane, siis kolmiku ettepaneku jõustumisel muutuksid nad puutumatuteks.

Pehmelt öeldes ebasiiras on Ivar Virkuse väide, et ametikohtade ühildamisel ei peaks linn korraldama uue ametijuhi konkurssi ning hoiaks kokku ühe ametipalga. Jutt üleliigsest konkursist on aga suisa kahjulik. Kindlasti tuleb linnaametnikud tööle võtta avaliku konkursi teel, sest kes ütleb, et praegused abilinnapead ikka need kõige õigemad mehed on, kirjutab Postimees.

Hetkel kuum