Kaivo Kopli • 5. november 2000 kell 22:00

Ükski uus kaubanduskeskus ei karda ostjate vähesust

?Võib öelda, et käive on tõesti planeeritust suurem,? ütles Järve Selveri juhataja Koidu Rannamäe, lisades siiski, et ühe kontserni kuuluva ettevõtte numbrilisi näitajaid ta eraldi välja ei too. Nii Järve kui ka ülejäänud kolm selverit kuuluvad Tallinna Kaubamaja gruppi. Rannamäe sõnul osutus eriti edukaks selveri avamisega kaasnenud kliendikaardikampaania.

?Meil on traditsioon, et iga uue selveri avamise korral toimub kliendikampaania. Järve Selveri puhul tõusis kliendikaardi omanike arv 27 000-lt tänaseks veidi enam kui 40 000-le,? ütles Tallinna Kaubamaja turundusdirektor Edward Köster.

Mõne nädala eest Sikupilli kaubanduskeskuses avatud Prisma kaubahall meelitab ka edaspidi kliente soodsa hinnataseme ja laialdase sortimendiga. ?Oleme avamisjärgsete nädalatega väga rahul,? ütles Prisma tegevdirektor Liisi Jauho. ?Käibe osas ei taha kolme nädala põhjal veel täpseid arve öelda, kuid umbkaudu prognoositu oleme me siiski saavutanud,? kinnitas Jauho, lisades, et järgmiseks aastaks plaanitud aastakäive üle 300 miljoni peaks täis tulema.

Ka OÜ Sikupilli Arendus tegevdirektori Savo Urke sõnul pole üldse tunda huvi raugemist kogu ostukeskuse vastu, kus lisaks Prismale on rentnikeks näiteks Seppälä, Rademar, Baltman. Ajakirjanduses kajastamist leidnud ohtlike klaasseinte probleem on lahendatud, kinnitas Urke. 17 000 ruutmeetri suuruse Sikupilli keskuse üks olulisemaid ligimeelitajaid on 352 autole mõeldud maa-alune soojendusega parkla.

Oktoobri lõpus uksed avanud Magistrali kaubanduskeskuse juhataja Indrek Jussi sõnul on avamisjärgne nädal näidanud üllatavalt suurt ostuhuvi.

Mustamäel asuvas Magistrali keskuses on näiteks RIMI toidukauplus, Koduextra, Seppälä ? kokku enam kui 40 kauplust ja teeninduspunkti kolmel korrusel. ?Rentnikud on öelnud, et ostmist on olnud üllatavalt kõvasti. Tavaliselt ju lihtsalt avamisel joostakse tormi, aga suurt ei osteta,? rääkis Juss.

Hetkel kuum