Ülo Toomsalu • 15. november 2000 kell 5:56

Uus elektritariif soosib kortermaja elanikke

Jaanuaris kehtima hakkavad Eesti Energia uued tariifid muudavad elektri kortermaja elanikele kallimaks alla kümne protsendi, suvilaomanikele aga läheb elekter viiendiku võrra kallimaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kliendid saavad vastavalt tarbimisele valida erineva hinnapaketi. Eesti Energia müügidirektori Jaanus Arukaevu sõnul on tänaseks endale sobiva paketi valinud umbes 10 000 inimest. 'Klientide huvi on suur, uute pakettide kohta päritakse palju,' ütles Arukaevu.

Need kliendid, kes enne aasta lõppu endale ühtegi paketti ei vali, maksavad elektri eest edasi samamoodi nagu praegugi, ütles Arukaevu. Praegu kehtivad hinnapaketid ei pruugi aga olla kliendi jaoks kõige soodsamad, lisas ta.

Alates järgmise aasta aprillist muutub hinnapakettide vahetamine tasuliseks, kuid kui palju see täpsemalt maksma hakkab, ei ole veel otsustatud.

Elektri hinnad kerkivad kõige rohkem vähe elektrit tarbivate inimeste jaoks.

'Mida rohkem elektrit tarbida, seda vähem hinnad kokkuvõttes tõusevad,' ütles Arukaevu. Näiteks selliste kodutarbijate jaoks, kes kasutavad umbes 4000 kilovatt-tundi elektrit kuus, muutub elekter kallimaks alla kümne protsendi, selgitas Arukaevu.

Erinev hinnatõus erinevatele klientidele tuleneb uute hinnapakettidega kavandatud püsitasu süsteemist. 'Püsitasu sobib kõige paremini neile, kes kütavad oma maja elektriga või elavad paljukorterilises elamus,' ütles Arukaevu.

Kõige rohkem tõusevad elektri hinnad suvilaomanike jaoks, märkis Arukaevu. 'Suvilaomanikele kerkivad hinnad umbes 20 protsenti, sest neil ei ole kasulik elektri eest püsitasu maksta, kui suvilas ollakse ainult mõni kuu aastas' selgitas ta.

Hetkel kuum