Ülo Toomsalu • 23. november 2000 kell 6:36

Erahuvi Kadaka turu vastu viis töölt 10 konstaablit

Kümme konstaablit on pidanud tänavu töölt lahkuma, sest Tallinna politseijuhid kahtlustasid neid liigses erahuvis Kadaka turul tegutsevate piraatkauba müüjate vastu, kirjutab Postimees.

Ehkki kümnest Lõuna politseiosakonna konstaablist seitse riputas mundri ametlikult varna omal soovil ning kolm vabastati purjuspäi tööl viibimise või laiskuse pärast, oli nende kõigi tegelik lahkumispõhjus Postimehe andmetel politseinikule ebanormaalselt tihe suhtlemine Kadaka turu piraatkauba müüjatega.

'Olid kahtlused, et mõned neist lekitasid teenete eest turule infot politseireidide kohta ning mõned oli ise variisikute kaudu peremeesteks seal piraatkaupa müünud putkades,' selgitas üks politseiallikas Postimehele.

'Kuna otseselt nende vastu midagi tõestada ei õnnestunud, otsisid politseijuhid iga hinna eest muid põhjusi, kuidas neist esimesel võimalusel vabaneda.'

Tallinna prefekti Jüri Kasesalu sõnul on nad töö ja erahuvid segamini ajanud politseinike minemapeletamiseks püüdnud anda endast parima, et vähegi kummutada libalegende politseinike ning piraatkaubamüüjate vahel toimivast korruptsiooniahelast.

'Kurb on see, et edukatele ponnistustele vaatamata sajab meile endiselt kaela kahtlaste allikate lendu lastud süüdistusi,' ütles Kasesalu.

Tallinna majanduspolitsei endine juht, praegu kindlustusfirmas Sampo uurijana töötav Marek Helinurm usub, et suhe politseinike ja Kadaka turu piraatkauba müüjate vahel on toiminud pidevalt.

'Mul pole küll mingit usku oletusse, et igakuiselt rändavad mõne mundrikandja taskusse tuhandetesse ulatuvad altkäemaksukroonid, kuid olen ise seal tunde passinud ja näinud, kuidas politseinikud sealsete ärikatega sõbralikult teretavad,' lausus ta. 'See on aga ebanormaalne.'

Hetkel kuum