Ülo Toomsalu • 4. detsember 2000 kell 5:59

Arstid nõuavad tunnitasu tõstmist

Arstide miinimumtunnitasu tuleb suurendada 55 kroonini, teatas Eesti Arstide Liit laupäevasel üldkogul Paides. Eesti Õdede Ühing nõuab jätkuvalt tunnitasu tõstmist vähemalt 25 kroonini, kirjutab Postimees.

?Arstidel oligi viimane aeg oma palganõudmistest rääkima hakata,? ütles keskastme meditsiinitöötajate kutseliidu president Inna Rahendi. ?Kui seni tegelesid sellega ainult õed, siis praegu saame palgaläbirääkimisi pidada arstidega käsikäes.?

Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa ütles, et arstid nõuavad miinimumtasu tõstmist, sest väärivad raske töö eest paremat palka.

Arstitöö nõuab rohkem kui kümneaastasi õpinguid ning selle eest pole ka 55kroonine tunnitasu tegelikult piisav, lausus Rehemaa. ?Praeguseid võimalusi arvestades on see miinimumsumma,? lisas ta.

Raha juurdesaamise nimel streikima hakkamist pole arstid Rehemaa väitel tõsiselt kaalunud. ?Eesmärkide poole liikumiseks on ka rahulikumaid vahendeid,? mainis ta. ?Streik oleks kõige viimane variant.?

Meditsiiniõed on samal ajal avaldanud valmisolekut uuesti streikima hakata. ?Kui õdede palgad vaatamata hoiatusstreigile ei tõuse, võib juhtuda, et edaspidi streigitakse ka kauem kui tund aega,? ütles õdede ühingu president Ilve-Teisi Remmel ETA-le.

Hetkel kuum