Ülo Toomsalu • 14. detsember 2000 kell 6:11

Elektrialajaama puistanud varas kõrbes surnuks

Tartumaal põles surnuks mees, kes oli tahtnud alajaamast värvilist metalli varastada, kuid kukkus voolu all olevale seadmele, kirjutab Postimees.

Luunja vallas asuvast Papissaare alajaamast eile hommikul leitud keskealine mees sai elektrikute hinnangul silmapilkselt surma, sest oli kukkunud keskpinge fiidrile, mille kolm faasi andsid talle 10 000voldise elektrilöögi.

Tartumaa elektrivõrgu juht Kalju Koha ütles, et seda on viiskümmend korda rohkem kui kodus seinakontaktis. ?Seegi 220 volti on juba surmav, inimene talub vahest vaid kuni kakskümmend volti ära,? selgitas ta. ?Varas pidi küll kohe küpsema, kui löögi sai.?

Hukkunu isik polnud eilseks täpselt teada, nagu ka see, mis kuupäeval ta elektrilöögi sai. Alajaamas lebava surnukeha avastas sealt juhuslikult üks kohalik inimene, kes ka politseisse helistas.

Koha rääkis, et alajaama sisse murdnud mees jõudis enne oma õnnetut lõppu kahes parajasti pinge alt väljas olevas kambris põhjalikku tööd teha. Ta oli lahti kruvinud mitmeid neljameetriseid alumiiniumlatte, lüliteid ning teisi seadmeid, kust võis värvilist metalli leida.

Kui Eesti Energial tuleb rikutud seadmete taastamiseks kulutada ligi 85 000 krooni, siis mahavõetud metallikoguse eest saanuks varas elektrivõrgu hinnangul kokkuostust vaevalt tuhat krooni.

Hetkel kuum