Ülo Toomsalu • 19. detsember 2000 kell 5:58

Võltsvolitusega petised püüavad korteriostjaid

Petised on viimase poolteise kuuga üritanud vähemalt üheksal juhul võltsvolituste abil maha müüa võõraid kortereid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Notarite koja jurist Eve Strang ütles, et petturid üritavad järjest rohkem ära kasutada pealiskaudseid korteriostjaid. ?Võltsitud dokumentide abil tehingute üritamist on ka varasematel aastatel ette tulnud, aga mitte nii massiliselt,? ütles Strang.

Alates novembri algusest on notarid teinud keskkriminaalpolitseile kümme avaldust petturite kohta ? üheksal juhul üritasid kurjategijad maha müüa võõrast korterit ning ühel juhul müüa võõrast metsa.

Notarite koja andmetel on politsei vahistanud mõned pettustes kahtlustatavad isikud ning teinud mõningad läbiotsimised. Politsei tööd peaks kergendama see, et osadel juhtudel esitasid petturid notaritele oma õiged passiandmed.

Strangi sõnul on viimastele pettustele iseloomulik, et kurjategijad üritavad kortereid maha müüa Venemaa notarite võltsitud volikirjade alusel.

Justiitsministeeriumi notariaaditalituse juhataja Viljar Peep ütles, et pettuste vältimiseks tuleks anda notaritele õigus pääseda ligi rahvastikuregistrisse ning passiregistrisse. ?Notaril peab olema võimalus operatiivselt kontrollida kõiki tehingut sooritama tuleva isiku andmeid,? ütles Peep.

Hetkel kuum