Tallinna linn tahab eelarvet muuta

ÄP Online 04. jaanuar 2001, 00:00

Uued muudatusettepanekud on eelkõige seotud linna ametite reorganiseerimisega ning puudutavad peamiselt investeeringute ümberjagamist.

Linnavalitsus teeb muuhulgas ettepaneku suurendada maamaksu prognoosi 5 miljoni krooni võrra vastavalt tegelikule laekumisele.

Vähendati laenude tagasimaksmise ja intresside summat 53 miljoni krooni võrra, sest möödunud aasta tulude tegelik laekumine ja kulude alatäitmine vähendas aasta lõpus laenuvajadust.

Eelarveprojekti lisati turvalisuse- ja integratsiooniamet, mille tööjõu- ja majandamiskuludeks on kavandatud 3 miljonit krooni eelarvesisese ümberjagamise tulemusel.

Ettevõtlusameti eelarve vähenes eelnõus 1,5 miljoni krooni võrra, millest miljon krooni lisandus spordi- ja noorsooametile investeeringuteks Harku Sõudebaasi ning pool miljonit krooni turvalisuse- ja integratsiooniameti üldvalitsemiskuludesse. Ettepaneku kohaselt lisataks ettevõtlusametile 25 miljonit krooni praegu ehitatava Lilleküla Jalgpallistaadioni osaluse omandamiseks ning säästva arengu ja planeerimise ametile 15,6 miljonit krooni staadionile juurdepääsuteede ja infrastruktuuride ehitamiseks.

Uue prügila infrastruktuuri kaasfinantseerimiseks kavandatakse kommunaalametile lisada 15 miljonit krooni.

Samuti tahetakse kommunaalametile lisada 20 miljonit krooni kanaliseeritud tänavate asfalteerimiseks.

Mõeldud on neid tänavaid, mis varustatakse sadeveekanalisatsiooniga ning kus ameti tööplaan näeb ette tänava profiili uuendamist ? äärekivide paigaldamist ning teekattele õige kalde andmist.

Kommunaalametilt kanti säästva arengu ja planeerimise ametile üle 83,4 miljoni krooni teede ehituse investeeringuteks, põhjuseks tööjaotuse muutumine abilinnapeade vahel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing