Alkoholiseadus läks kooskõlastusringile

ÄP Online 09. jaanuar 2001, 00:00

Olulisimaks muudatuseks võrreldes toimiva alkoholiseadusega on, et kavatsetakse loobuda alkoholi käitlemise tegevuslubadest, asendades alkoholi impordi ja hulgimüügi tegevusload kannetega spetsiaalses registris, jaemüügi puhul aga ? laiendades kauplemisloa ulatust analoogselt sellega, kuidas toimub tubakatoodete müük.

Loobudes alkoholi käitlemise tegevuslubadest, pannakse ettevõtjale sisuline vastutus tema poolt käideldava alkoholi kvaliteedi ja käitlemistingimuste järgimise osas. Samuti on tegevuslubade kaotamine järjekordne samm administratiivsete tõkete vähendamisel tulenevalt Eesti kuulumisest Maailma Kaubandusorganisatsiooni.

Alkoholiseaduse eelnõu sätestab erinõuded alkoholi käitlemisele, piirangud alkohoolse joogi tarbimisele, erinõuete ja piirangute järgimise üle teostatava järelevalve ja vastutuse seaduse rikkumise eest.

Majandusministeerium pidas eelnõu väljatöötamisel silmas vajadust soodustada kaupade vaba liikumist piirangute ja muude tõkete vähendamise teel, tagamaks samas tarbijate huvide kaitse ja illegaalse alkoholi käitlejate vastutuse möödapääsmatuse. Arvestatud on ka alkoholi tarbimise sotsiaalseid aspekte.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing