Kinnisvarahinnad jätkavad Tallinnas tõusmist

ÄP Online 18. jaanuar 2001, 00:00

?Kõik, mis on standardist erinev, kallineb üle 7 protsendi, hea potentsiaaliga on kesklinna lähedal asuvad korterid, näiteks Pelgulinnas ja Kadriorus,? ütles Leppsalu. Tema sõnul on ka Tartus ja Pärnus Tallinnaga sarnane turusituatsioon, ka seal on korteriturul oodata umbes 7protsendilist hinnatõusu.

Kaubandus-ja tootmispindade puhul sõltub hinnatõus Leppsalu sõnul eelkõige asukohast. ?Kaubanduse puhul on suurima potentsiaaliga kindlasti Lasnamäe,? lisas Leppsalu.

Utoopilistena näivate summade eest müüakse kortereid Tallinna vanalinnas. Kinnisvarafirmas Uus Maa peamiselt vanalinna korterite müügile spetsialiseerunud maakler Tanel Tarum ütles, et vanalinnas tehakse tehinguid uskumatute hindadega.

?Kui asi on vähegi eksklusiivsem, siis ostetakse kohe, ostjad on sellised, kes maksavad kohe 2,5 kuni 3 miljonit krooni,? rääkis Tarum.

?Hinnad on utoopilised, näiteks Jegorovi majas (Raekoja platsi, Kinga, Mündi ja Pika tänava vahel) müüakse kortereid praegu hinnaga 30 000 kr/m², tegelikult oleks normaalne küsida 20 000?25 000 kr/m² kohta,? ütles Tarum.

Tema sõnul plaanib maja omanik, kinnisvaraarendusfirma Pro Kapital hinnad üle vaadata. Tarumi hinnangul pole võimatu, et korterite ruutmeetri hind kerkib lähiajal 35 000 kroonile.

?Paari kuuga osteti kümme korterit,? selgitas Tarum omaniku hinnatõstmisplaane.

Aasta algus tõi kaasa Veskimöldre elamukruntide kallinemise. 1. jaanuaril tõstis Laagris Veskimöldre eramurajooni arendaja Arco Investeeringute AS krundi ruutmeetri hinna seniselt 420 kroonilt 450 kroonile.

Arco Investeeringute juhatuse esimees Kaido Saveljev ütles, et hindade tõstmise tingis kinnisvarahindade üldine tõus. ?See oli loogiline samm, kõik hinnad tõusevad,? ütles ta.

?Hindasid vaadatakse ikka kaks korda aastas üle,? ei pidanud Saveljev hinnatõusu eriliseks.

Samas tunnistas ta, et varem pole Veskimöldres hindu tõstetud. Mullu kahe viimase kuuga müüdi Veskimöldres 18 krunti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing