Tindiprinteri hinna teevad trükikiirus ja tarviku hind

ÄP 01. märts 2001, 00:00

A4 formaadis paberile trükkimiseks on müügil printereid alates tuhandest kroonist kuni viiekohalise summani. Peamine, mis nende hinnaerinevuse põhjustab, on trükikiirus. Kuid edaspidise kasutamise käigus on oluline ka see, kui palju maksavad tarvikud.

Kui printeri hind on eriti odav, tasub poes uurida ka tema tarvikute hinda ja võrrelda teiste, kallimate printerite tarvikutega. Tihti on printeri hinnal pöördvõrdeline seos tarviku hinnaga. Näiteks USAs kasutati tindiprinterite müügil koguni sellist rahastamismudelit, millega võis kasutaja saada printeri lausa tasuta, kuid pidi ostam juurde üsna kallist tindikassetti. Lõppkokkuvõttes pärast mõneaastast kasutamist oli ta maksnud rohkem kui keskmise hinnaga printeri ostja.

Kuigi printimiskiiruse kasvades hakkab ka hind üsna kiiresti kasvama, tuleb ärikasutusel see suurem summa ohverdada, sest väikekontorisse mõeldud trükkija peab tavaliselt rahuldama mitme töötaja vajadused ja väljatrükkidega on nagu alati kiire, kuna need tehakse viimasel hetkel.

Kui kasutad ka fotoprinti, vali sublimatsioonfunktsiooniga printer, mis teeb pildid ilusamaks ka kehvemast originaalist trükkides.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing