Hulgifirma müüb riknenud toiduaineid

Peep Sooman 27. märts 2001, 00:00

Tarbijakaitseameti asedirektor Marje Kokk ütles, et umbes viiendik Eestis tegutsevatest müügikohtadest pakub värske kauba kõrval selliseid tooteid, mida enam müüa ei tohiks. Kaur Hulgi oli ameti huviorbiidis aasta tagasi märtsis, kui laost avastati nõuetele mittevastavalt märgistatud kohukesi. Firmale tehti ettekirjutus. ?Käime seal hea meelega ära,? ütles Kokk, kuuldes, et Kaur Hulgi laos on senini müügil säilivustähtaja ületanud kaupa.

Lisaks tunneb ettevõtte tegevuse vastu huvi ka majanduspolitsei, kuna firma endised töötajad on valmis andma tunnistusi Kaur Hulgi puuduliku arvepidamise ning ebakorrektsete töölepingute kohta.

Hulgifirma endise töötaja sõnul oli Kaur Hulgil märtsi alguses umbes 120 klienti, neist viiendikku varustati säilivustähtaja ületanud kaubaga.

Sööklaketi, kulinaaria ning Eesti-Soome vahel sõitvate laevade varustamisega tegeleva firma Fazer Eesti AS Amica toidukaupade sisseostu eest vastutav isik kinnitas, et viimane probleem oli neil Kaur Hulgiga kaks nädalat tagasi, kui hulgifirmast saadeti hallitanud juustu. Tema sõnul on Kaur Hulgist tulnud juustu kvaliteediga varemgi probleeme olnud, samuti on Fazer saanud hulgifirmalt hallitanud hapukoort.

Kristiine kaubanduskeskuses tegutseva Hüpermarketi juhataja Peeter Ranne sõnul on Kaur Hulgi selline ettevõte, mille puhul tuleb pidevalt jälgida, et kaup korras oleks. ?Minu teada on neil ka rahalisi probleeme,? ütles Ranne.

Kaur Hulgi endine müügijuht Lembit Künnapas kinnitas, et Hüpermarketile on teadlikult müüdud säilivustähtaja ületanud majoneesi. ?Kui Hüpermarket pahaks läinud kauba meile tagasi saatis, siis kleebiti uued säilivustähtaja kleebised peale ning majonees saadeti uuesti poodi tagasi,? ütles Künnapas.

Lisaks on Künnapase kinnitusel saadetud firmadesse säilivustähtaja ületanud jogurtit, mis pettuse varjamiseks on pakkidest välja valatud ning müüdud lahtise jogurtina. Künnapase juttu kinnitab ka Kaur Hulgi praegune laotöötaja Ain Vaadre. Künnapase sõnul on jaanuaris teadlikult saadetud hallitanud jogurtit näiteks Õismäel tegutsevasse kondiitrifirmasse Annixer OÜ.

Perekond Annidele kuuluva kondiitrifirma Annixer OÜ esindaja Agu Anni kinnitas, et ostetud lahtisel jogurtil olid hallitusetükid sees. ?Saatsime tagasi, enam me neilt ei taha,? ütles Anni. ?Kunagi oli Kaur väga tasemel, tundub, et neil on nüüd rahalised probleemid, nad ei suuda garanteerida pidevat varustamist ja meid hakkab see häirima,? sõnas ta.

Kaur Hulgi juhataja Linda Päi ei andnud selgitusi laos müüdava säilivustähtaja ületanud kauba kohta.

Hulgifirma Jungent müügi-ja marketingidirektori Meelis Saaresalu sõnul ei oskaks ta uneski näha, et Jungent sarnase pettuse teed läheks. ?Usun, et selline pettuste aeg on möödas. Samas kui on üks selline firma nagu Kaur Hulgi, siis ilmselt on neid veel,? sõnas ta.

Kaur Hulgi asutati eelmise aasta mais majandusraskustes Kaur Grupi asemel. Firma praegune kuukäive on umbes miljon krooni. Ettevõtte juhid ja omanikud on õde-vend Linda Päi ning Peeter Vaidla.

Kaur Hulgi laos kõrvuti hiiremust ja veebruari piim

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing