Milliseid kriteeriume peate oluliseks logistikapartneri valikul?

27. märts 2001, 00:00


Logistikapartnerit valides oleme juhindunud eelkõige logistiliste kogukulude vähendamise võimalusest ja kliendi teenindustaseme tõstmisest. Sellest lähtuvalt kasutame mitmete erinevate logistikapartnerite teenuseid, mis seab esmaseks valikukriteeriumiks partneri võime tagada täpne ja kiire infovahetus erinevate lülide vahel, et tagada lõpptulemi kvaliteet.

Järgmised olulised kriteeriumid, mille alusel valime partnereid, on professionaalsus ning võime olla usaldusväärne ja uuendustele orienteeritud teenusepakkuja. Kindlasti on oluline ka teenuse hind, olulisem on aga teenuse hinna ja kvaliteedi suhe.

Kahjuks ei ole paljud valikufaktorid mõõdetavad enne, kui töö käigus. Seetõttu oleme uurinud partneri tausta erinevatelt firmadelt, kes kasutavad selle logistikaettevõtte teenuseid, et vältida ebameeldivaid üllatusi. Tulevase logistikapartneriga läbirääkimistele asudes püüame teadvustada kõikvõimalikud erinevad olukorrad, mis tulevase töö käigus võivad esile kerkida ja välja selgitada partneri võime neid olukordi lahendada.

Elcoteq Tallinn lähtub oma tegevustes Elcoteq Networki tegevuspoliitika ja strateegia. Ostame sellist teenust nagu materjalide transport Elcoteqi tehastesse ja meie toodete transport klientidele. Väikese osa impordi tollivormistusest teevad ekspedeerijad.

Teist teenust ostame materjalide jaotuskeskuselt Helsingis. Selle eesmärk on konsolideerida Tallinnasse saabuvaid saadetisi ja optimeerida tarnijatelt Soome, Tallinna ja Peterburi tehastesse saabuvaid materjalivoogusid, kuid selle ulatus on küll oluliselt vähenenud.

Ekspedeerijaid valitakse nii, et see tagaks kontserni seisukohalt optimaalse lahenduse ja need otsused on tavaliselt globaalse mõjuga. Elcoteq on globaalne ettevõte ja eeldame oma partneritelt samasugust haaret, et tagada kõikide tehaste transpordivajadused.

Elcoteqi eri tehastele veavad materjale tihti ühed ja samad tarnijad. Optimiseeritud transpordiskeeme kasutades on võimalik suurendada efektiivsust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing