Raamatupoodidesse ilmus ehitise tellija A ja O

Heli Lehtsaar 04. aprill 2001, 00:00

Tekstist ühtse arusaamise kergendamiseks on iga peatüki lõpus ära toodud vajaminevate mõistete tähendused, samuti sisaldab raamat viiteid täiendava info leidmiseks.

Teatmikus on ära toodud õigusaktid ning normdokumendid, mis kehtestati enne 2000 aasta oktoobrit. Hiljem kehtestatud ja uute kehtestatavate teabematerjalide kohta antakse infot ilmuma hakkavates lisades.

?Teatmik tellijale ehituskorraldusest? on esimene Eesti Kinnisvaraarenduse ja Ehitusjärelevalve Liidu (EKEL) toetusel avaldatavast sarjast ?Kasulik raamat?.

EKELi juhatuse liikme Andres Suurna sõnul on teatmik vajalik ka seetõttu, et ehitise tellija ja ehituse töövõtja asjadest ühtemoodi aru saaksid. Teatmik püüab ühtlustada ehitusvaldkonnas kasutatavat terminoloogiat ning seda ka lahti seletada.

?Reeglina tellib inimene oma elu jooksul ühe kuni kolm ehitist ja loomulikult ei ole ta ehitusvaldkonnaga sel juhul eriti kursis. Teatmikust saab ehituse tellija kätte kõik ehitust puudutavad seaduspügalad ja viited selle kohta, kust lisainfot otsida,? tutvustab Suurna raamatu ideed.

Suurna sõnul pole Eestis seni ilmunud raamatut, kuhu oleksid kokku kogutud ehituskorraldust käsitlevad õigusaktid ning ühtlasi antud ka mõistete seletusi.

?Teatmik tellijale ehituskorraldusest? koosneb seitsmest osast.

Esimene osa annab üldinfot ehituskorralduse ja ehituslike õigusaktide ja normdokumentide kohta, selgitades ühtlasi lahti ka üldised ehitusmõisted.

Teine osa tutvustab planeerimist ? planeeringute liike, Planeerimis- ja ehitusseaduse planeerimist reguleerivaid paragrahve ning seletab lahti planeerimist puudutavad mõisted.

Kolmas osa tutvustab projekteerimise korda ja projekteerimisnorme ning selgitab vastavaid ehitusmõisteid.

Neljas osa räägib ehitushangetest. Tutvustatakse töövõtu korraldust, taotluseelarvet ja pakkumistoiminguid, samuti hankelepingu sõlmimist. Nagu eelnevateski osades, tutvustatakse ka vajalikke mõisteid.

Viiendas osas jõutakse ehitamise juurde. Kõigepealt tutvustatakse üldsätteid ja nõudeid, mida Planeerimis- ja ehitusseadus ehitustegevusele seab, ehitusettevõtja kohustusi ja töövõtulepingu üldisi tingimusi jne. Taas viiakse lugeja kurssi mõistetega.

Kuues osa on pühendatud ehitusjärelevalvele.

Seitsmendas osas jõutakse kinnisvara kasutamiseni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing