Vaheseinast saab disainielement

Heli Lehtsaar 18. aprill 2001, 00:00

Erinevalt maast laeni moodulvaheseintest, mis kinnitatakse üldjuhul nii põranda kui ka lae külge, kergvaheseinad sellist kinnitust ei vaja. See teeb nende ümberpaigutamise väga lihtsaks.

Martela mööblit pakkuva ASi Intera sisustuskonsultandi Janne Mikkiveri sõnul on kergvaheseinu hea kasutada kiiresti muutuvas töökeskkonnas, näiteks ettevõttes, kus töötajate arv varieerub.

Mikkiver mainib, et huvi on kasvanud laua külge kinnitatavate lauaekraanide vastu, mis loovad töökohtade vahele barjääri ja kuhu saab ühtlasi kinnitada riiuleid.

Puustelli Mööblikeskuse disainer-müügikonsultandi Ruth Raavi kogemus näitab, et üha enam ostetakse vaheseinu mitte ainult suure ruumi jagamiseks, vaid ka väiksemates kontorites põnevate nurgataguste tekitamiseks ja meeleoluka õhkkonna loomiseks.

Ruth Raav märgib, et väiksemates ruumides kasutatakse rohkem lauale kinnitatavaid vaheseinu, sest need pole nii kõrged ja ei toetu põrandale, jättes seega õhulisema mulje.

Lisaks ruumi eraldamise funktsioonile on mõned vaheseinad ka heli summutavad, sest nad sisaldavad akustilisi paneele. Helisummutavad on näiteks Softline vaheseinad, mis on kaetud Velcro kangaga.

Kõige tavalisemad kergvaheseinad on kas alumiiniumprofiilraamistikuga või puitraamistikuga, mille paneelid on kas klaasist või kangaga kaetud, vahel ka spoonitud. Sellistele vaheseintele saab kinnitada ka riiuleid.

Põnevamatest toodetest pakub Puustelli näiteks alumiiniumvaheseinu karkassile kinnitatud perforeeritud plekist. Selline vahesein seisab kas jalgadel või ratastel ning neid saab kinnitada ka laua külge. Alumiiniumvaheseinu kasutatakse põnevaks ruumikujunduseks nooruslikus büroos.

Martela pakub vertikaalsetest kasevineeri ribadest valmistatud pooleteise meetri kõrgust laineliselt painduvat seina, mis mõjub kontoris kui disainielement.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing