Avastame endale Eestimaad

Kaarel Aluoja 13. august 2001, 00:00

Kõikvõimalikel matkamessidel ja -messikestel, olgu need Tallinnas, Paides või Helsingis, rõõmustab huvi, mida tuntakse sisemaise turismi vastu.

Teisalt tuleb kiita turismiteenuse pakkujaid, kes läbimõeldult ja pilkupüüdvalt oma kaupa tutvustavad. Nii ei jää kodumaised matkatrükised sisutiheduselt ja täpsuselt enam sugugi alla neile, mida aastate eest piiri taga sai imetleda ja kokku korjata. Kui, siis vaid klantsi on eestimaistes vähem.

Kuigi Otepää külje all Lutike külas elav Tõnu Tamm suutis tõestada, et hea kaup müüb end mingite oma turismitalu kiitvate trükiste, lehe-, raadio-, tele- või internetireklaamideta, ja muutis Leigo talu üle-eestiliseks kultusobjektiks juba enne kuulsaid järvekontserte, pole läbimõeldud reklaam kunagi liiast.

Paraku pole igaüks, eriti äsja turismiturule sisenenu, jõudnud küllalt enda tutvustusele mõelda.

Nii alustas Koigi valla perefirma Marime TMA Kagu-Järvamaal kanuumatkadega alles juuni keskel. Siiani on Marime aastaid tegelnud üksnes jaekaubandusega. Kuigi firma pole end palju reklaaminud, vaid Tallinna?Tartu maantee ääres on väljas omanäoline suunaviit, lisaks suust suhu liikuv jutt, käib firma ühe omaniku Alar Tooli ütlust mööda matkahuvilisi üllatavalt palju. ?Paari kuuga juba umbkaudu 30 matkagruppi,? märkis ta.

Eestis on veematkade pakkujaid arvukalt, seda ka Järvamaal. Huviliste suur hulk sellele vaatamata üllatas Marime omanikke meeldivalt ja sundis neid plaanima Päinurme kanti hosteli tüüpi puhkemaja ehitust.

Nii nagu paljud eestlased viimastel aastatel, tunnen minagi: milleks raisata suvepuhkust Capri või Tenerife randadel lesides, kui paljud Eestimaa jõed ja rannad on alles avastamata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing