Uued seadmed võrku paarikümne minutiga

Lembit Krull 16. august 2001, 00:00

Kõigi uute seadmete kasutuselevõtu väike- ja keskmise suurusega ettevõtete poolt määrab ühelt poolt hind ja teiselt poolt ettevõtte poolne uute lahenduste vajaduse teadvustamine. Hinna osas on lihtne: vanad seadmed töötavad veel küll ja vajadus uute järele peegeldub otseselt nende soetamise kulude tegemise tarviduses. Uute seadmete vajadusega on aga pahatihti nii, et ettevõtjad ei oma piisavalt informatsiooni või puudub firmas IT alast nõu andev inimene. Tihti ei olegi vajadust IT-spetsialisti järele, kes dikteeriks juhtkonnale viimasele arusaamatute ?kastide? või programmide vajadust, mõnikord puuduvad lihtsamadki lahendused. Olen kohanud ettevõtet, kus ei teata, et ligipääsu serveri peal asuvatele failidele saab reguleerida vastavate lubadega.

Vaadates pakutavate lahenduste ja programmirakenduste rohkust, ei näi Internetiäri kahanevat. Siin on mõned võrguseadmed, mida pakub näiteks 3Com, lubades võrku paigaldamise ajaks kõigest paarkümmend minutit ja seade töötab.

Webcache on laivõrgu ja kohtvõrgu vaheline puhvermäluseade. See salvestab seadme kõvakettale kohtvõrgus sagedamini külastatavate veebilehekülgede parameetrid. Seade aitab olemasolevat ribalaiust senisest paremini ära kasutada, elimineerides samaaegsed päringud samale veebileheküljele. Kohtvõrgu liikluse vähendamisega hoitakse kokku ligi 50% ulatuses kohtvõrgu tööaega, samuti veebis töötavate inimeste brausimisaega. Webcache?i üheks iseärasuseks on fault tolerance ehk kui ettevõtte veebiserveris lakkab töötamast näiteks kõvaketas, siis teavitab seade sellest võrguadministraatorit ja juhib liikluse otse veebi.

Server Load Balancer on oma olemuselt switch, mis jagab ümber serveriressurssi ja võrguliiklust, võimaldades seda teha paljude serverite vahel. Oluline on seejuures tagada liikluse katkematus.

Firewall ehk tulemüür on kahtlemata Eesti tingimustes kõige huvitavam seade, mis hõlmab ka VPNi ehk virtuaalse eravõrgu loomise võimalust näiteks kahe harukontori vahel. Nähtamatu tunnel ehk VPN kanal võimaldab tekitada mitu väiksemat kohtvõrku ning välistab seega häkkerite tegevuse ? tulemüür lisab igale saadetud andmepaketile võtme, mille abil teine tulemüür saadud paketi ?avab?.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing