Terrorirünnaku mõjud ka Tallinnas

Raivo Sormunen 13. september 2001, 00:00

Teisipäeval aUSA vastu suunatud kohutav terrorirünnak jättis oma jäljed eile ka Tallinna Väärtpaberibörsile, kus viimaste aastate aktiivseima ja kõikuvama börsipäeva tagajärjel läbis aktsiaturg keskeltläbi 5se kukkumise.

Kuna terroriakt toimus teisipäeval pärast Tallinna börsi sulgemist võttis kohalik börs eile hommikul suuna üleeilsete Euroopa ja eilsete Aasia börside järgi, alustades päeva tugeva 8-10 kukkumisega.

Euroopa turgude eilse maharahunemise järel keeras aga ka Tallinna aktsiaturg küllalt kiiresti nina üles ja lõpetas päeva keskmiselt 5ses miinuses.

Börsipäeva lõpuks sulasid Tallinnas kokku ka aktsiate hinnanoteeringud, mis eile hommikul venisid koguni liideraktsiatel ligemale 4 kroonini.

Üks päeva suurimaid kukkujaid oli Hansapanga aktsia, mis pärast 150 tehingut lõpetas 137,50 kroonil ehk 5,5 madalam kui päev varem.

Hommikul 11,6 kukkunud ja 40 krooni peal ära käinud Eesti Telekomi aktsia põrkas päeva lõpus 43 kroonini, jäädes 5ga miinusesse.

Kokku teostati meeli ärritava päeva jooksul 365 börsitehingut, mis on suurim tulemus pärast möödunud aasta 12 maid, kui Tallinna börsil tähistas 1000 börsipäeva ja investoritele olid tehingud tasuta.

Euroopa turgude ja Tallinna börsi edasine käitumine sõltub kõige enam USA turust, mis on kaks päeva olnud suletud ning mille reageeringu saab tõenäoliselt teada täna õhtupoolikul, juhul kui siis aktsiaturg ikka lõpuks avatakse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing