Soome metsandushiiud võivad ühendada oma Eesti tütred

Väinu Rozental 14. september 2001, 00:00

Sügise jooksul selguvad nii tulevase organisatsiooni struktuur kui ka strateegia, ütles Laxaback. ?Meie eesmärk on säilitada vähemalt praegused varumismahud,? sõnas ta. ?Tütarfirmade ühinemine loob edaspidiseks märgatava konkurentsieelise.?

Laxabacki hinnangul on Thomesto tütarfirma Mets & Puu aktiivsem puiduvaruja Lõuna-Eestis ja Metsäliitto tütarfirma Metsind on tugevam puiduvaruja Põhja- ja Kirde-Eestis. ?Seega on sünergia saavutamine tõenäoline,? lisas Laxaback.

Metsindi tegevjuhi Raimo Mäkela sõnul ei oska ta veel firma tuleviku kohta midagi öelda.

Võrumaal asuva saeveski ASi Toftan aktsiatest kuulub 40 protsenti Thomestole. Toftani juhataja Tiit Kolk ütles, et nende jaoks ei muutu praktiliselt midagi. ?Thomesto asemel saab lihtsalt meie omanikuks Metsäliitto,? selgitas Kolk. ?Samad inimesed jäävad Toftani nõukogusse edasi ja struktuurimuudatusi ei tule.?

Soome tselluloositehaste ja Euroopa suurim saeveskite omanik Metsäliitto (Finnforest) ja Skandinaavia suurim puiduvahendaja Thomesto Oy sõlmisid üleeile kokkuleppe, mille kohaselt ostab Metsälliitto 95,55 protsenti Thomesto aktsiatest. Tehingu maksumus on umbes 400 miljonit krooni.

Metsäliitto omandab Thomestolt Soomes, Venemaal ja Balti riikides tegutseva metsatööstuse kontserni rahvusvahelise oskusteabe. Kontserni selle aasta netokäive on kokku 2,8 miljardit krooni.

Meie ettevõtete grupi vajadus puidu järele kasvab, põhjendasid Metsäliitto juhid Thomesto enamusosaluse ostu oma pressiteates.

ASi Metsind eelmise aasta käive oli ligi 350 miljonit krooni ja ASi Mets & Puu mullune käive veidi alla 300 miljoni krooni. Mõlema firma turuosa Eesti puiduvarumisturul on umbes 10 protsenti. Metsindis töötab umbes 30 inimest ja Mets & Puus veidi üle 80 inimese, kelle hulgas on ka metsatehnika juhid ja operaatorid.

Eesti ühe suurema metsavahendusfirma ASi Stora Enso Mets tegevjuht Rait Hiiepuu ei osanud hinnata, kas Thomesto müümine Metsäliittole võib konkurentsi Eestis suurendada. ?See oleneb ühinejate plaanidest,? sõnas Hiiepuu.

ASi Forestex juhataja Erki Unni hinnangul võivad Mets & Puu ning Metsind kahepeale saada suurema turuosa, kui neil praegu eraldi on.

?Automaatset liitmistehet nende puhul tõenäoliselt teha siiski ei saa,? kommenteeris Unn.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing