Eesti Telekom andis libakasumihoiatuse

Tõnis Oja 24. september 2001, 00:00

Eesti Telekom saatis ülemöödunud reedel Tallinna Väärtpaberibörsile pressiteate, milles väidetakse, et juhul kui sideamet tunnistab ASi EMT olulise turujõuga ettevõtteks, võib Eesti Telekomi 2002. aasta konsolideeritud puhaskasum väheneda kuni 250 miljoni krooni võrra.

Telekom on varemgi näidanud hoolimatust oma väikeaktsionäride suhtes, kuid see avaldus ületas igasugused piirid. Nimelt on Eesti Telekomi juhtkond valinud poliitilise surve avaldamiseks pretsedenditu viisi ? kasumihoiatuse. Siinkohal tahaks reageerida Lennart Meri sõnadega ?Tule taevas appi!?. Seni pole Telekom olnud suuteline avaldama isegi jooksva kvartali kasumiprognoosi, nüüd tullakse äkki välja teatega, et järgmise aasta kasum langeb nii ja nii palju, aga mitte sõnagi selle kohta, kui suur see kasum oleks, millest peaks 250 miljonit tagasi arvama.

Eesti Telekom on varemgi näidanud, et ta ei hooli oma väikeaktsionäridest. Alles see oli, kui tulid uudised, et Eesti Telekomi juhatuse esimees Jaan Männik on vihjanud analüütikutele, et Telia soovib Soneralt ära osta Balti telekomide osalused. Juhatuse esimees lükkas hiljem selle kuulduse ümber, aga kahtlus jääb, et institutsionaalsetele aktsionäridele räägitakse üht, väikeaktsionäridele aga teist juttu.

Eriti kontrastsena ilmneb Telekomi suhtumine väikeaktsionäridesse võrrelduna USA ettevõtetega. Nimelt otsustasid paljud kompaniid aktsia hinna toetamiseks osa aktsiaid tagasi osta. Kompaniid lähevad riskile teadlikult, sest juhul kui tagasiost soovitud tulemust ei anna, võib see ettevõtete kasumile anda tugeva tagasilöögi. Risk võetakse, aga väikeaktsionäride huvides.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing