Telekomi 19 kuu töökaim börsipäev

Raivo Sormunen 08. oktoober 2001, 00:00

Eesti Telekomi aktsiatele neljapäeval alanud ajujaht kandus üle ka reedesesse päeva, mil spekulantide lemmikaktsia kerkis viimase üheksateistkümne ja poole kuu aktiivseima börsipäeva jooksul ligi 6, tasemeni 62,50 krooni.

Nädala viimase päeva jooksul tehti Telekomi aktsiatega 213 tehingut. Sellist aktiivsust ei ole nähtud pärast 2000. aasta 16. veebruari, mil aktsia kerkis 8, rekordilise 138,50kroonise hinnatasemeni.

Ka Telekomi aktsiatega tehtud tehingute kogumaht, mis küündis üle 17 mln krooni, oli tugevaim näitaja pärast selle aasta juuni algust, mil aktsiatega tehti hiigelkäibeid, et saada või mitte saada endale 5,50 krooni suuruseid dividende.

Kuna reedese päeva esimese kümne minutiga rallis Eesti Telekomi aktsia koguni 64,50 kroonini ehk 9,3 kõrgemale viimasest sulgemishinnast, siis võib arvata, et turul oli päris palju investoreid, kes neljapäeval ei tihanud aktsiaid veel osta, kuid päev hiljem mõtlesid siiski ümber. Veidi võis olla ka investoreid, kelleni Telia uudis osta paari nädala jooksul Soneralt kokku viimase Baltikumi telekomiosalused jõudis kohale väikse viivitusega.

Igatahes pärast hommikust pooletunnist rabelemist oli turul ostjate ja müüjate hulk stabiliseerinud ning pärastlõunal oli tunda juba kasumite väljavõtmist. On ju Eesti Telekomi aktsia 12. septembri 40kroonisest päevasisesest hinnast kosunud juba 56.

Kerkivat huvi oli näha ka Norma aktsia vastu. Lisaks Tallinnale ka Frankfurdi börsil korralikku käivet näidanud aktsia peatus viimase kuu kõrgeimal 47,80 krooni tasemel, mis tegi päevaseks tõusuks üle 3.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing