Vene Kultuurikeskust ootab uuendamine

ÄP Online 20. november 2001, 00:00

?Renoveerimisel tuleb tagada ehe stalinistlik interjöör pisimate detailide ja sisustuseni välja,? ütles Tallinna kultuuriväärtuste ameti muinsuskaitseosakonna juhataja Boris Dubovik.

Duboviku sõnul on arhitektuurimälestiste nimekirja kantud Vene Kultuurikeskuse hoone üks parimaid, suurepäraselt ja terviklikult säilinud stalinistliku arhitektuuri näiteid Eestis. Osaliselt on hoone ehitamise ajast säilinud ka sisustus, näiteks suure saali tooliread.

Linnale kuuluv maja annab peavarju mitmekümnele loomingulisele kollektiivile, kultuuriühingule ja ühendusele. Järgmise aasta linnaeelarve eelnõusse on Vene Kultuurikeskuse renoveerimiseks kavandatud 30 miljonit krooni.

Läbi kolme korruse ulatuva avara vestibüüliga hoones on üldpinda üle 6000 ruutmeetri, suurimaks ruumiks on nõukogulikku sümboolikat kandev saal. Lava ees on praegu kinni ehitatud 30 inimesele kavandatud orkestriauk, mis võimaldab tulevikus anda saalis ka muusikaetendusi. Lava on plaanis varustada moodsa lavatehnikaga.

Vene Kultuurikeskuse hoones on ka 192kohaline loengusaal, 50 000 köitele kavandatud raamatukogu ning 86kohaline restoran.

Laevastiku Ohvitseride Majaks ehitatud hoone valmis 1954. aastal. Hoone projekteeris alampolkovnik Aleksandr Kuznetsov.

Muude suurte sündmuste ja etenduste kõrval on Laevastiku Ohvitseride Majas läbi viidud 11 Eestimaa Kommunistliku Partei kongressi. Laevastiku Ohvitseride Majas on andnud etendusi maailmakuulsad Vene teatrid.

Enne Teist maailmasõda asusid sellel kohal kinoteater Grand Marina ja restoran Must Kass.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing