Raivo Sormunen • 20. november 2001 kell 22:00

Hansapank näitas odavnemise märke

Nädala esimesel päeval Tallinna börsil langusega algust teinud Eesti Telekomi aktsiale pakkus eile märgatavat konkurentsi ka Hansapanga aktsia, mis ei suutnud jätkata möödunud päevadel saavutatud stabiilsust ning vajus 1,2, tasemeni 144,25 krooni.

Kuigi panga aktsiatega tehtud tehingute arv oli korralik, kontsentreerus kauplemisaktiivsus vaid päeva esimesse poolde. Viimase 2 tunniga jõuti Balti juhtpanga aktsiaga kaubelda börsil vaid kolmel korral.

Kui tavapäraselt jäljendab Eesti Telekomi aktsia väikse ajalise nihkega, kuid küllalt sihikindlalt Euroopa telekomisektori liikumisi, siis sel nädalal võib pooleldi naljatades öelda, et olukord on vastupidine.

Kui esmaspäeval hakati viimaste kuudega jõuliselt täispuhutud Eesti Telekomi aktsiast Tallinnas õhku välja laskma, siis alles eile järgnes sellele Euroopa tehnoloogiasektor, mis välisturgude maaklerite sõnul on lühikese aja jooksul samuti juba piisavalt kosunud. Vaatamata Eesti Telekomi odavnemisele oli ta Tallinna börsil eile enim kaubeldud väärtpaber, andes igast viiest börsil registreeritud tehingust kolm.

Tavapärasest aktiivsem oli eile Tallinna Kaubamaja aktsia, mis vajus müügisurve tõttu 0,4, tasemeni 63,25 krooni.

Võib arvata, et senini oma kolmanda kvartali tulemused veel mitteavaldanud ettevõttelt ei oodata kuigi tugevat majandustulemust, kuna sõda jaekaubandusturul kestab ning hoiab jaekaubandusettevõtete kasumlikkust all.

Senini oma kvartalitulemused mitteavaldanud börsiettevõtetel on oma aruannete avaldamiseks aega veel vaid järgmise nädala reedeni.

Hetkel kuum