ÄP fototoimetus • 17. november 2002 kell 22:00

Tartu Kaubamaja laieneb

Tartu kesklinnas Hansakvartalis on viimased kaks aastat laiutanud suur auk. Sel sügisel lõpetati arheoloogilised kaevetööd ning alustati kinnisvaraarendust.

?Suurim ja enim keskkonda kujundav operaator on Tartu Kaubamaja näol paigas. Ülejäänud ruumide funktsioonid ja proportsioonid selguvad töö käigus. Kokkuleppeid tulevaste kasutajatega veel sõlmitud pole. Samas oleme alustanud huvitatutelt sooviavalduste vastuvõtmist,? ütleb Tallinna Kaubamaja Kinnisvara juhataja Peeter Kütt. Keskusesse võiksid hästi sobida tegevusalad näiteks alates kinost ja bowlingust lõpetades pankade või kindlustusfirmade teeninduspunktidega. ?Idee on koondada kokku atraktiivseid tegevusi, luua sünergia ning katta sedasi võimalikult hästi klientide vajadusi,? sõnab Kütt.

Kinnisvaraarendaja peab oluliseks, et uus hoone sobiks Tartu linnapilti ning vastaks igati kaasaegsele kaubanduskeskusele esitatavatele nõuetele. Sobivaima arhitektuurse lahenduse leidmiseks kuulutab kinnisvaraarendaja koostöös Eesti Arhitektide Liiduga välja arhitektuurikonkursi. Konkursile paluti osalema viis arhitektuuribürood, kel on kogemusi suurte ühiskondlike projektidega. Arhitektuurivõistlusel osalevad Ehala & Irik AB, Arhitekt Jaak Huimerind, AB Kalle Rõõmus, Lunge & Ko AB ning Raivo Puusepp AB.

Arhitektuurikonkursi kokkuvõtted tehakse jaanuaris 2003. Seejärel saab alustada projekteerimist. Ehitustöödega kavatsetakse alustada 2003. aasta sügisel. Hansakvartali äri- ja kaubanduskeskus avatakse 2004. aasta sügisel.

Autor: ÄP

Hetkel kuum