15. detsember 2002 kell 22:00

Retke tee elamut saadab oivaline müügiedu

Alles septembris müüki jõudnud soodsa hinnatasemega korterid Mustamäel lähevad müügiks kui soe sai, praeguseks on 89st elamispinnast järel vaid neli I korruse 2toalist keskeltläbi pool miljonit krooni maksvat korterit.

Tegemist on Retke tee ja Rahumäe tee ristumiskoha lähedal analüütikute poolt perspektiivikaks peetavas piirkonnas renoveeritud neljakorruselise korterelamuga, mille valmimise järel lisandub Tallinna elamispindade turule ligemale sada korralikult viimistletud uut korterit.

Olemasolevas hoones lammutatakse korterite avaramaks muutmise eesmärgil osaliselt vaheseinad. Välisseintes suurendatakse aknapinda rõduuste abil ja otsaseintesse lõigatakse uued aknaavad.

Suuremad korterid on lahendatud 1?2 magamistoaga, on võimalik ka avatud planeeringu ja magamisnurgaga stuudio. Väiksemates korterites on avaruse säilitamiseks jäetud üks suur eluruum, milles on seinaga eraldatud magamisnurk. Kööginurgad asetsevad koos vannitoaga esiku vahetus läheduses ja on erineva planeeringu ja kergete vaheseintega lihtsalt eraldatavad muust ruumist. Kõikide korterite elutubadel on suured aknad ja peaaegu põrandani ulatuvad osaliselt avatavad aken-uksed.

Ilmselgelt sai kõige olulisemaks müügiedu ajendiks viimistletud korterite madal hinnatase ? alates 9800 kr/m². Spetsialistid märgivad sealjuures, et kümnete odavate korterite turuletulek pealinnas peaks tõenäoliselt mõnevõrra pidurdama uute korterite hinnatõusu lähematel kuudel.

Hetkel kuum