Ülo Toomsalu • 17. detsember 2002 kell 6:10

PM: Mobiilifirmad konkureerivad soodsate jõulupakkumistega

Mobiilsidefirmade jõulised jõulupakkumised on ummistanud nende teeninduspunktid uute ja seniste klientidega.

Kõige silmapaistvama kampaaniaga on välja tulnud suurim mobiilioperaator EMT, kes lisaks uute klientide leidmisele pakub jõulukampaania käigus ka senistele klientidele soodsaid telefoni väljavahetamise võimalusi, kirjutab Postimees.

Näiteks Nokia 5110 omanikud võivad selle vahetada uue 3310 vastu 590 krooni eest, millist võimalust kasutavad paljud väiksema sissetulekuga kliendid.

Seniste klientide huvi telefoni vahetada põhjustas laupäeval Hallo ja Esmofoni teeninduspunktides pikki järjekordi. Ajuti lõppesid telefonid otsa.

Esmofoni turundusjuht Jüri Järv lausus, et uue telefoni vastu sai vana telefoni välja vahetada ka varem, jõulukampaanias on aga kliendid hakanud sellele pöörama rohkem tähelepanu.

Ka teised operaatorid püüavad kliente Nokia 3310 abil, mille hind võrreldes märtsikuiste sooduspakkumistega on langenud kuni kaks korda.

Tele2 avalike suhete juhi Inga Jagomäe sõnul meelitab firma uusi kliente lisaks soodsa hinnaga telefonile Nokia 3310 ka tuhande krooni tasuta kõneajaga.

Kõnekaartide omanikele on sõnumite saatmine kuni 24. detsembrini poole hinnaga - 1,25 krooni.

Jagomäe sõnul maksab madalamad telefonihinnad kinni telefonifirma ise.

Radiolinja suhtekorraldusjuht Helena Lõhmus lausus, et suurenenud nõudlusega on detsembriks telefone tellides arvestatud, seda ka tarvikute puhul.

Uutele klientidele pakub Radiolinja ühte kuud tasuta kõneaega, mis leitakse eelnevate kuude keskmise kõnelemise põhjal. 24. detsembrist kuu lõpuni on aga võrgusisese kõne minutihind üks kroon.

Hetkel kuum