Viktoria Korpan • 20. detsember 2002 kell 8:18

Peep Põldsamm: 2003. aasta märksõnaks on tihenev konkurents

Uue mobiilsideoperaatori toova Peep Põldsammu sõnul on 2003. aasta telekomituru märksõnaks tihenev konkurents, oodata ka mobiilside hindade langust.

<pilt#PeepPoldsamm.jpg#Peep Põldsammi firma pakub konkurentsi EMTile, RLE-le ja Tele2-le#142#200#0> ?Järgmise aasta märksõnaks on tihenev konkurents, sest turule tuleb uusi tegijaid -uustulnukaid, aga võib olla ka globaalselt tuntud tegijaid,? ütles Peep Põldsamm, kes toob järgmisel aastal turule uue mobiilsideteenuste pakkuja OÜ Vertelson Haldus. Teenuseid hakatakse pakkuma aga teise, praegu veel saladuses hoitava kaubamärgi all.

?Varem peamiselt kvaliteeti, innovatiivsust ja muid taolisi väärtusi rõhutanud 'vanad' sidefirmad algatavad ise veel suurema hinnasõja,? ütles Põldsamm.

Tema prognoosi kohaselt peaksid järgmisel aastal langema mobiilside hinnad 15-20%, kuid fikseeritud side odavneb marginaalselt ? 5%.

?Internetiühenduse hinnad alanevad samuti marginaalselt, kuid sama hinna eest saab suuremat kiirust ning järjest rohkem lisaväärtusteenuseid,? sõnas Põldsamm.

Põldsammu hinnangul vähenevad sidefirmade tehtavad investeeringud ja suureneb kuluefektiivsus, kuna firmad otsivad suuremat ruumi hinnasõjaks.

?Telia ja Sonera ühinemise mõju jõuab Eestisse, mis iganes kujul see ka ei avalduks,? märkis ta.

2003. a lõpuks kasutab Põldsammu hinnangul mobiiltelefoni 69% Eesti elanikest, interneti kasutamine tõuseb kümnendiku võrra.

Hetkel kuum